اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

کاهش دما و آغاز بارش‌های پراکنده از عصر جمعه در خراسان رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیدا فاروقی با بیان این‌که بر اساس نقشه‌های هواشناسی، از عصر جمعه رگبار پراکنده باران و احتمال بارش تگرگ در برخی از مناطق استان وجود دارد، اظهار کرد: علاوه بر آن در بعضی نواحی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک را شاهد خواهیم بود که احتمال آسیب به سازه‌های موقت دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: بارش‌های پراکنده و رگباری باران همراه با رعد و برق عمدتاً محدود به نیمه شمالی استان و دامنه‌های هزارمسجد و نیز شمال غرب استان است.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی به احتمال جاری شدن روان‌آب در سطح معابر اشاره کرد و گفت: با توجه به احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و کوهستانی و این‌که بارش امروز به شکل رگباری است، جاری شدن روان‌آب و آبگرفتگی معابر نیز برای امروز پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بر اثر این تغییرات جوی، امروز به‌طور موقت در برخی مناطق استان دمای هوا نسبت به دیروز کاهش پیدا خواهد کرد.

فاروقی خاطرنشان کرد: برای فردا به‌طور موقت طی ساعات صبح از میزان ابرناکی هوای استان کاسته شده و مجدداً از بعدازظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود که به تناوب تا روز دوشنبه برای مناطقی از استان به‌ویژه مناطق کوهستانی و نیمه شمالی استان رگبارهای پراکنده باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۱۵ تا ۲۹ درجه سلسیوس در نوسان بوده است، افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۲۸ درجه سلسیوس و کمینه دمای هوای آن به ۱۳ درجه سلسیوس می‌رسد.

کارشناسی هواشناسی خراسان رضوی ابراز کرد: فریمان با کمینه دمای هوای ۱۰ درجه سلسیوس و مه‌ولات با بیشینه ۳۳ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی در شبانه روز گذشته بوده‌اند همچنین در این مدت بیشترین شدت وزش باد در شهرستان بردسکن با سرعت ۱۱۲ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا