اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

کار گسترده فرهنگی در همه دستگاه‌های اداری انجام می‌شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری ظهر یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: در طرح سبد فرهنگی خانواده از نظر ظرفیت اجرایی برای همه دستگاه‌ها روشن است و می‌توانند از منابع خود برای تحقق اهداف طرح استفاده نمایند و مدیران دستگاه‌ها لازم است نسبت به فعالیت فرهنگی کارکنان و دستگاه رصد و حمایت داشته باشند

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: محتوای این طرح به علاوه ضمانت اجرایی کار از نظر استمرار و اقدام به موقع به گونه‌ای است که محتوای بسته در ارتباط با هر دستگاه فرق دارد.

وی گفت: باید در هر دستگاه یک کارگروه محتوایی برای تحقق این موضوع ایجاد شود. هدف این است که بهترین افرادی که می‌توانند احصا، دسته بندی و اولویت بندی نمایند و راهکار محتوایی را پیشنهاد دهند کارکنان همان دستگاه هستند که با استفاده کارشناسان خُبره بیرونی می‌توانند اقدام کنند.

نظری بیان کرد: کارگروه تهیه محتوا و نظارت مستمر بر اجرا نیز باید تشکیل شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: احصا مشکلات فرهنگی و اولویت بندی و تهیه برنامه کاهش مشکلات و نظارت بر حسن اجرا و پیاده سازی آن از وظایف کارگروههای دستگاهی است. همچنین یک کارگروه متمرکز نیاز داریم که متصل با دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان باشد.

وی گفت: همین کارگروه متمرکز و مشترک یک کارگروههای دستگاهی ایجاد خواهد کرد که پاسخگوی کارگروه مشترک در موضوع محتوا و اجرای طرح پاسخگو باشند.

نظری با بیان اینکه در نتیجه این طرح فرهنگی باید ببینیم چه مسأله‌ای می‌خواهیم حل کنیم افزود: اگر بخواهیم مساله محوری باشد باید آن مساله مشخص باشد که چه چیزی است و اولویت بندی شود و مساله محور حرکت کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به هزینه‌ای که انجام می‌دهیم باید نتیجه اقدام خود را ارزیابی کنیم که به مقصد رسیده‌ایم یا نرسیدیم. یکی از موضوعات امروز فرزندنیاوری است که باید این فرهنگ را تغییر دهیم.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا