اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

چگونه معده درد را سریع درمان کنیم؟

شما ممکن است که بتوانید مشکلات گوارشی خود را با یکی از این داروهای طبیعی و مورد بررسی قرار گرفته شده، معده درد خود را حل و رفع کنید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، شما ممکن است که بتوانید مشکلات گوارشی خود را با یکی از این داروهای طبیعی و مورد بررسی قرار گرفته شده، معده درد خود را حل و رفع کنید.

غذایی که برای کمک به تسکین معده درد می خورید باید آسان هضم شود. در غیر این صورت، ممکن است بهتر باشد که اصلا چیزی نخورید. اگر می خواهید غذا بخورید، غذاهای نرم و متشکل از کربوهیدرات‌های ساده را، مانند غذاهای رژیمی BRAT انتخاب کنید. BRAT مخفف عبارت: موز، برنج، سیب و نان تست است.

نون‌های نمکی نمونه دیگری از غذاهایی با هضم آسان و غذایی ساده با کربوهیدرات در هنگام ناراحتی معده هستند. هضم پروتئین، چربی و کربوهیدرات‌های پیچیده دشوارتر هستند و ممکن است بیشتر به درد معده، سوزش یا سوء هاضمه کمک کنند. اگر در حال حاضر درد معده دارید، حتماً از وعده‌های غذایی بزرگ، سنگین، غنی یا پرادویه خودداری کنید تا علائم شما فروکش کند و کاهش یابد.

یک فنجان خیلی کوچک سرکه سیب را بخورید

اسیدهای آلی (ارگانیک) که به طور طبیعی در سرکه وجود دارند، مانند اسید استیک، دارای خواص ضد میکروبی هستند که میکروارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌ها‌، ویروس‌ها‌، پروتوزوها و قارچ‌هایی مانند کپک و کپک قارچی را از بین می‌برند.

گاهی اوقات این دل دردها می‌تواند ناشی از کمبود اسید معده نیز باشد. تسکین دل درد با افزایش تولید اسید معده در بدن حاصل می‌شود.

یک موز بسیار رسیده را بخورید

موز از کربوهیدرات‌های ساده تشکیل شده است که به راحتی توسط دستگاه گوارش تجزیه می‌شوند. موز سرشار از پتاسیم، یک الکترولیت حیاتی که به خصوص در صورت مریض بودن یا ناتوانی در خوردن غذا و آشامیدن به مدت طولانی مدت بسیار مفید است. همچنین شواهد نشان داده شده است که موز با ایجاد اثر ملین ملایم به رفع یبوست کمک می‌کند و برای کسانی که از اسهال رنج می‌برند بسیار مفید است.

آب دم کرده نعناع را بنوشید

نعناع حاوی منتول است که به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کند، به این معنی که توانایی تسکین درد معده را به طور طبیعی دارد. دمنوش‌های نعناع و سکنجبین می‌توانند به خصوص در هنگام دل درد آرامبخش و تسکین دهنده باشند.

جرعه‌ای از چای رازیانه را بنوشید

رازیانه دارای خواص ضد گاز به صورت ترکیبی است که به عنوان آنتول شناخته می‌شود. آنتول معده را تحریک می‌کند تا مواد گوراشی را ترشح کند و التهاب معده را کاهش دهد، که هر دوی این‌ها می توانند درد معده را برای شما به همراه داشته باشند.

با زنجبیل تازه یک دمنوش تهیه کنید

زنجبیل با استفاده از خاصیت ضد تهوع آن از زمان‌های بسیار قدیم می‌تواند یکی از طولانی‌ترین داروهای طبیعی برای معده باشد. تحقیقات نشان داده است که زنجبیل توانایی کمک به کاهش درد معده و حالت تهوع، کمک به دریا‌زدگی، تهوع صبحگاهی و تهوع ناشی از شیمی درمانی را دارد. زنجبیل آل (نوعی نوشابه گازدار است که با زنجبیل طعم دار شده است) ممکن است همان تسکین زنجبیل تازه را نداشته باشد.

نکته:

مشکلات سلامتی مانند سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یا سنگ کلیه نیازمند به مواردی غیر از درمان‌های ساده خانگی برای ترش کردن معده یا سوء هاضمه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا