اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

چهار پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری خراسان رضوی برای بهره‌مندی از تسهیلات تایید شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از تایید چهار پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری در استان برای بهره‌مندی از ۱۹۵ میلیارد ریال تسهیلات خبر داد.

احمد دیناری روز سه‌شنبه با اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این تعداد پروژه سرمایه‌گذاری در کمیته اجرایی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خراسان رضوی برای بهره‌مندی از ۱۹۵ میلیارد ریال تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای تکمیل، تجهیز و بهره‌برداری پروژه‌ها تا شهریور ۱۴۰۱ تایید و تصویب شد.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل هتل، سفره‌خانه سنتی، واحد اقامتی و پذیرایی و مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین‌راهی هستند و اشتغال ایجادی این پروژه‌ها به تعداد  ۳۱۰ نفر است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی  با بیان این که پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بیش از ۷۰ درصد است ادامه داد: در جلسه قبلی کمیته اجرایی نیز پرداخت تسهیلات از این محل به مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال به پنج پروژه سرمایه‌گذاری گردشگری مصوب شده بود.

هم اکنون ۲۴۰ پروژه گردشگری در استان خراسان رضوی در حال اجراست.این پروژه‌ها شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمان‌پذیر، زائرسرا و دهکده‌های سلامت، مجتمع‌های گردشگری، مجتمع گردشگی عمومی، مراکز تفریحی و سرگرمی هستند که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند و از سال ۱۳۹۰ آغاز شده‌اند و سرمایه‌گذاری برای اجرای آنها ۳۰۰ هزار میلیارد ریال است که با احتساب قیمت زمین این میزان به بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد.

بهره‌برداری از این تعداد پروژه برای بیش از ۱۱ هزار نفر اشتغالزایی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا