اخبار خراسان رضویبانوانخانه داری

چطوری لکه آهن را از روی لباس پاک کنیم؟

پاک کردن لکه قطره آهن از روی لباس کودکان یکی از معضلات مادران است که در این مقاله چند روش جالب و مناسب برای انجام این کار را پیشنهاد داده‌ایم.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، پاک کردن لکه قطره آهن از روی لباس کودکان یکی از معضلات مادران است که در این مقاله چند روش جالب و مناسب برای انجام این کار را پیشنهاد داده‌ایم.
 
در شش ماهه اول زندگی آهن مورد نیاز بدن نوزاد توسط شیر مادر تامین می‌شود ولی بعد از شش ماهگی استفاده از قطره آهن برای تامین آهن مورد نیاز کودکان الزامی است و از آنجایی که بوی بد قطره آهن به مزاق کودکان خوش نمی‌آید و از خوردن آن ممانعت کرده و از دهانشان بیرون میریزند مشکلات زیادی برای مادران بوجود می‌آید.
 
ریختن قطره آهن روی لباس کودک یکی از معضلاتی است که مادران عزیز با آن روبرو می‌شوند لکه‌ای که پاک کردن آن از لباس بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن است و مجبور به دور انداختن آن خواهید شد. در ادامه شما را با راهکارهایی برای پاک کردن لکه آهن از روی لباس آشنا می‌کنیم.

پیشگیری بهتر از درمان

قبل از هر چیزی بهتر است قبل از اینکه قطره آهن را به فرزندتان بدهید یک پیشبند دور گردنش ببندید تا قطره روی لباسش نریزد و دچار مشکل نشوید.

حالا زمانی که به هر دلیل قطره آهن روی لباس فرزندتان ریخته و ایجاد لکه روی آن کرد از روش زیر استفاده کنید:

با لیموترش لکه آهن را از روی لباس پاک کنید:

مقداری آب لیمو ترش را روی لکه بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را چند بار بشویید تا لکه برود. چنان چه لکه پا بر جا ماند کمی پودر لکه بر روی آن بریزید و طبق دستور روی قوطی عمل کنید.

استفاده از ماست برای پاک کردن لکه آهن از روی لباس:

تجربیات برخی از مادران نشان داده استفاده از ماست میتواند تا حد زیادی لکه حاصل از قطره آهن را از لباس کودک پاک کند. زمانی که قطره آهن روی لباس بریزد ایجاد لک‌های قهوه‌ای روی آن می‌کند بهتر است در صورتی که با این مشکل مواجه شدید فورا روی لکه کمی ماست بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس شستشو دهید.

با جوش شیرین لکه آهن را از روی لباس پاک کنید:

اگر لکه آهن با لیمو ترش و ماست پاک نشد می‌ذتوانید کمی جوش شیرین روی آن بریزید و بعد از چند دقیقه لباس را شستشو دهید تا لکه پاک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا