اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پیوند اعضای یک جوان مرگ مغزی در مشهد به ۶ بیمار زندگی دوباره بخشید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- اهدای عضو یک جوان مرگ مغزی ساکن گرگان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد موجب نجات و ادامه زندگی ۶ بیمار نیازمند به عضو شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و یکصد و پنجاه و چهارمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، مرحوم یونس یزدانی بیمار مرگ مغزی معرفی شده پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌ وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: یک کلیه‌ و پانکراس این جوان ۲۳ ساله در بیمارستان منتصریه مشهد به مردی ۴۴ ساله ساکن شهرستان زاهدان و کلیه دیگر وی به مردی ۴۳ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند، اهدا و پیوند زده شد.

وی ادامه داد: کبد این بیمار مرگ مغزی نیز در بیمارستان منتصریه به زنی ۵۲ ساله ساکن بجنورد که سالها از بیماری کبدی رنج می‌برد پیوند شد.

مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه‌های زنده یاد یونس یزدانی برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد.

خالقی افزود: قسمتی از پوست این بیمار مرگ مغزی نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) برای پیوند به بیماران سوختگی ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیرپوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا