اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پیامدهای تغییرات اقلیمی در کلانشهرهایی مانند مشهد مشهود است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس اداره آموزش و مشارکت های مردمی حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: پیامدهای تغییرات اقلیمی در کلانشهرهایی مانند مشهد مشهود است.

علی توکلی روز چهارشنبه در همایش استانی روز ملی هوای پاک در مشهد افزود: بحران و چالش های محیط زیستی همچون تغییر اقلیم، گرمایش و فرونشست زمین و آلودگی هایی مانند آلودگی هوا نخستین چالش دنیا بعد از کرونا به شمار می‌رود. 

وی ادامه داد: در حال حاضر به ویژه در کلان شهرهایی مانند تهران، مشهد و اصفهان تغییرات اقلیمی همچون کاهش میزان بارندگی و افزایش دما را مشاهده می کنیم. 

رییس اداره آموزش و مشارکت های مردمی حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با توجه به جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد و میزبانی این شهر از میلیونها زائر باید در خصوص مسائل محیط زیستی و تخصیص اعتبارات ملی در این حوزه اهتمام و توجه ویژه داشت. 

وی افزود: در اصل ۵۰ قانون اساسی به صراحت به حفظ محیط زیست اشاره شده و از حفاظت محیط زیست به عنوان یک وظیفه عمومی یاد شده است. 

 توکلی ادامه داد: باید به سوی استفاده از انرژی های سبز و پاک پیش برویم و نیازمند عزم و اراده ملی در این زمینه هستیم تا با مشارکت، آگاه‌سازی، آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه نسل آینده بتواند از محیط زیستی سالم و پاک استفاده کند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا