اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پویش جمع‌آوری ته سیگارهای رها شده در مشهد اجرا شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- پویش جمع‌آوری ته سیگارهای رها شده در بوستان وکیل آباد مشهد و با همکاری سازمانهای مردم نهاد در نخستین جمعه اسفند ماه اجرا شد.

رییس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد در حاشیه این پویش در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: فیلترهای ته سیگار به علت دارا بودن مواد سمی و آلاینده، اثرات غیر قابل جبرانی بر محیط زیست پیرامون ما دارند و علاوه بر تهدید سلامتی انسان،  سلامت گیاهان و جانواران ساکن در محیط های شهری را نیز به خطر می اندازند.

محمد پذیرا افزود: در این راستا در آستانه بهار ۱۴۰۱ و به منظور پاکسازی یکی از پربازدیدترین بوستانهای شهری، با مشارکت بیش از ۵۰ نفر از حامیان محیط زیست در قالب سازمان مردم نهاد زیست محیطی “ردپای سبز” بخش‌های مختلف بوستان وکیل آباد از فیلترهای رهاشده ته سیگار پاکسازی شد.

وی اضافه کرد: حضور و مشارکت گسترده حامیان و سازمانهای زیست محیطی در پویشهای پاک‌سازی محیط شهری، می تواند نوید بخش آینده روشن تری برای محیط زیست شهری کلانشهر مشهد باشد.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد با ٢۶٠ هزار متر مربع مساحت را در گذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد می شناختند. در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی ، این پارک توسط مالک آن، آقای حسین ملک، به صورت رسمی وقف استفاده عموم و به شهرداری شهر مشهد واگذار شد و اکنون در محدوده خدماتی منطقه ۹ این شهر قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا