اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پلیس خراسان رضوی تمهیدات ویژه انتظامی و ترافیکی در ماه رمضان اجرا می‌کند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای، تمهیدات ویژه انتظامی و ترافیکی رمضان در مشهد و سراسر استان را اعلام کرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، در این اطلاعیه که روز دوشنبه منتشر شد به متصدیان هتل‌ها، مهمانپذیرها، رستوران های بین راهی، پایانه ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن اعلام شده است که با اخذ مجوز از مراکز مربوطه و ضمن رعایت شئونات اسلامی و پوشاندن فضای خود به نحوی که از بیرون قابل رویت نباشد، می توانند به مسافران خدمات ارائه کنند و فعالیت سایر اماکن پذیرایی بدون مجوز ویژه ماه رمضان، از یک ساعت قبل از اذان مغرب مجاز است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد می شود.

طبق این اطلاعیه بر اساس احکام، مسافران و بیماران از روزه داری معاف هستند ولی لازم است تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند، از خوردن و آشامیدن در ملاء عام خودداری کنند و در صورت تظاهر به روزه خواری این اقدام، جرم مشهود تلقی می شود و مستوجب برخورد قانونی خواهد بود. همچنین تمامی رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه اعم از عمومی و شخصی و همچنین شهروندان برای حضور در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها، موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان هستند و باید از هرگونه تظاهر به روزه خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی اجتناب کنند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: یکی از جهات معنوی این ماه، رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاریهاست و همه باید ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کنند و با معدود افرادی که احتمالا به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

“فرماندهی انتظامی در زمان افطار و شب های قدر که حضور و تردد مردم  تراکم بیشتری دارد، تلاش می کند با حضور نیروهای خود، رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقا بخشد و البته همکاری مردم و روزه داران بسیار راهگشا خواهد بود و مسوولیت بی توجهی و رعایت نکردن موارد یاد شده متوجه مسوولان و متولیان اماکن مربوطه خواهد بود.”

فرماندهی انتظامی خراسان رضوی اعلام کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جرایم، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و یا نزدیک ترین مرکز انتظامی اطلاع دهند تا اقدام لازم صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا