اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پروژه توسعه اپرون فرودگاه مشهد آغاز شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- عملیات اجرایی پروژه توسعه اپرون فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد روز چهارشنبه در مراسمی آغاز شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سرپرست شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران  در این مراسم اظهار کرد: با توجه به افزایش‌ روزافزون مسافر در این فرودگاه،تسریع در بهره برداری و افتتاح توسعه ترمینال فرودگاه بین‌المللی مشهد ضروری است.

حمیدرضا سیدی افزود: فرودگاه مشهد به عنوان دومین فرودگاه پرتردد کشور جایگاه مهمی در کشور دارد و توسعه در فرودگاه مشهد پیشرفت خوبی داشته است.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی نیز اظهار کرد: پروژه توسعه اپرون فرودگاه مشهد به مساحت ۷۴ هزار متر مربع با اعتبار تقریبی ۷۰۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

محمود امانی بنی افزود: همچنین در این پروژه پنج هزار و ٨٠٠ متر مربع از اپرون فرودگاه مشهد بازسازی خواهد شد.

اپرون بخشی از فرودگاه است که عملیات سوار و پیاده کردن مسافران، بارگیری و تخلیه بار و محموله های پستی، سوخت گیری، توقف و تعمیر و نگهداری وسایل پرنده بر اساس مقررات در آن انجام می گیرد.

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار، پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که پیش از شیوع کرونا بطور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا