اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پرونده فروش برنج هندی در بسته‌بندی پاکستانی به تعزیرات حکومتی ارسال شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر نظارت و بازرسی محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: پرونده فروش برنج هندی در بسته بندی و با قیمت برنج پاکستانی توسط شرکت اینترنتی بازرگام در این استان تهیه و به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد.

ناصر شعربافیان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: چندی پیش ۲۵ تن برنج از طریق سامانه بازرگام به صورت اینترنتی فروخته و به منازل مردم ارسال شد که شاهد شکایت و اعتراض مردم نسبت به کیفیت این محصول بودیم.

وی ادامه داد: طبق نظر مردم برنج فروخته شده به آنان برنج هندی در بسته‌بندی پاکستانی بود که این مورد از سوی اتحادیه صنف برنج فروشان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد برنج عرضه شده رقم بسیار نزدیک به برنج هندی است و کیفیت برنج پاکستانی همیشگی را ندارد.

مدیر نظارت و بازرسی محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: پرونده‌ای در این زمینه تشکیل و با عنوان تقلب به سازمان تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی افزود: سامانه بازرگام متعلق به یک شرکت خصوصی است که در حال فروش اینترنتی محصولات تنظیم بازار به مردم است و از نظر حقوقی باید از کیفیت کالایی که عرضه می‌کند، مطلع و مطمئن باشد.

شعربافیان ادامه داد: شرکت بازرگانی دولتی ایران هم در این زمینه اعلام کرده است بررسی کارشناسی نشان داده برنج موجود از این رقم در انبار شرکت، همان برند پاکستانی است و لازم است در زمینه چگونگی کالای رسیده به دست مردم بررسی دقیق‌تری انجام شود.

وی گفت: میزان تخلف صورت گرفته در این زمینه مابه‌التفاوت قیمت برنج هندی و برنج پاکستانی است که ۵۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

فعالیت سامانه “بازرگام” به نشانی اینترنتی www.bazargam.com با ارسال رایگان کالا به سراسر کشور از دهم آذر ماه آغاز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا