اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پروازهای فرودگاه مشهد در نوروز امسال به آمار قبل از کرونا رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: تعداد پروازهای فرودگاه مشهد در طرح نوروزی امسال (۱۴۰۱) نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ حدود یک درصد افزایش دارد.

محمود امانی بنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در نیمه اول تعطیلات نوروزی امسال هزار و ۴۶٣ پرواز داخلی و ۳۰۵ پرواز خارجی از فرودگاه مشهد انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ هزار مسافر داخلی و ۴۳ هزار مسافر خارجی توسط این پروازها از فرودگاه مشهد جابجا شده اند.

امانی اضافه کرد: نوروز امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه در طرح نوروزی سال ۱۳۹۸ و قبل از شیوع کرونا، شاهد افزایش یک درصدی پروازها و کاهش هشت درصدی کاهش مسافر بوده ایم.

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان رضوی ادامه داد: همچنین ۱۱۴ پرواز فوق العاده در ایام نوروز امسال از فرودگاه مشهد انجام خواهد شد که ۸۵ پرواز از این تعداد داخلی و ۲۹ پرواز خارجی است و بیشترین پرواز فوق العاده از مشهد به تهران است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار، پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که پیش از شیوع کرونا به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا