اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

پروازهای خارجی فرودگاه مشهد بیش از ۴۰۰ درصد افزایش یافت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: تعداد پروازهای خارجی ورودی و خروجی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۴۳۶ درصد افزایش داشته است.

محمود امانی بنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ اظهار داشت: شمار پروازهای خارجی ورودی به این فرودگاه در این بازه زمانی هزار و ۷۶۰ پرواز بود که این رقم در مدت مشابه پارسال ۳۲۷ پرواز بوده است.
وی خاطرنشان کرد: پروازهای خارجی خروجی از فرودگاه مشهد نیز در ۹ ماهه امسال ۳۲۱ مورد بود که این میزان در مدت مشابه پارسال تنها ۷۱ پرواز بوده است.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی اضافه کرد: در این مدت ۲۲۰ هزار و ۵۰۹ مسافر توسط پروازهای خارجی وارد فرودگاه مشهد شدند و ۱۸۹ هزار و ۶۴۳ نفر از طریق پروازهای خارجی این فرودگاه به کشورهای مختلف سفر کردند.
امانی بنی اضافه کرد: بر این اساس شمار اعزام و پذیرش مسافر خارجی در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۶۱ درصد افزایش یافته‌است.
وی ادامه داد: تعداد پروازهای ورودی داخلی نیز در ۹ ماهه سال جاری ۱۵۶ هزار و ۳۶ مورد و تعداد پروازهای داخلی خروجی ۱۵۶ هزار و ۲۸ پرواز بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۲ درصد رشد دارد.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۴۹ مسافر از طریق پروازهای خروجی داخلی و یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۸۷۱ مسافر از طریق پروازهای ورودی داخلی این فرودگاه جابه جا شده‌اند.
وی گفت: در ۲ سال سپری شده از زمان آغاز پاندمی کرونا تاکنون، برنامه ریزی های مقطعی مختلفی برای اعمال محدودیتهای کرونایی در نظر گرفته شده که منجر به ضرر و زیان بسیاری به صنعت هوانوردی شده است.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی افزود: به مرور زمان و با انجام واکسیناسیون عمومی و گذر از موج های خطرناک، با توجه به کاهش شیوع مرگ و میر ناشی از بیماری، مقرر شد که ضمن رعایت ای پروتکل های مشترک بهداشتی بین شهرهای کشور و برخی کشورها، به تدریج شرکتهای هواپیمایی داخلی و خارجی، سفرهای خود را از سرگرفته و افزایش دهند، از این رو بنا به مجوزهای اخذ شده، این پروازها در آذرماه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۹۶ درصد افزایش داشته است.
فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار، پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که پیش از شیوع کرونا به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا