اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ویژگی قلم مرحوم تشکری «محبت به اهل بیت» بود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدحسین زاده اظهار کرد: محبت مرحوم تشکری به امام رضا (ع) باعث شد تا در بین نویسندگان معاصر بیشترین اثر داستانی و رمان را در خصوص زندگی این امام بزرگوار و اهل بیت علیهم السلام به نگارش درآورد که این قلم از ویژگی‌های خاص وی بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌خراسان رضوی با اشاره به تبلور هویت ایرانی و اسلامی در آثار سعید تشکری بیان کرد: علاقه ویژه وی به شهر مشهد به گونه‌ای بود که چند کتاب مهم مرحوم تشکری به قیام مردم، حادثه مسجد گوهر شاد و به توپ بسته شدن گنبد این مسجد اختصاص‌داشت.

وی افزود: مرحوم تشکری به تاریخ انقلاب اسلامی نیز بسیار علاقه داشت و چند رمان تاریخی او مانند «مفتون و فیروزه» به سابقه مبارزات مردم و به خصوص شهر مشهد می‌پردازد.

حسین زاده با بیان اینکه مرحوم تشکری سال‌ها از یک بیماری رنج می‌برد، گفت: این نویسنده بسیار پرکار و خستگی ناپذیری با توجه به شرایط جسمانی که داشت، از نوشتن خسته نشد و در طول این سال‌ها دست از کار نوشتن نکشید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌خراسان رضوی افزود: او برای ادامه روند درمان در یکی از بیمارستان‌های شهر مشهد بستری بود که متأسفانه در خلال درمان، دست از دنیا کشید.

وی اظهار کرد: مراسم تشییع و ترحیم این نویسنده بزرگ به زودی و با هماهنگی خانواده این نویسنده اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا