اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

وضعیت قرمز کرونایی در خراسان رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: در حال حاضر شهرهای بردسکن، بینالود، تایباد، تربت جام، تربت حیدریه، خلیل‌آباد، چناران، خواف، خوشاب، رشتخوار، سرخس، سبزوار، فریمان، قوچان، کاشمر، کوهسرخ، گناباد، مشهد، مه‌ولات و نیشابور در وضعیت قرمز، باخرز، زاوه، جوین، فیروزه، درگز، کلات، جغتای، سرخه در وضعیت نارنجی و صالح‌آباد و بجستان در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این‌که روند بیماران بستری و سرپایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنان افزایشی است، تصریح کرد: در حال حاضر هزار و ۸۲ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۰۹ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی با بیان این‌که طی یک روز گذشته، ۳۳۴ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند افزود: از این تعداد ۲۳۸ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

پهلوان، تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان را ۲۱۶ و سهم دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد از این تعداد را ۱۶۴ بیمار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر حدود یک چهارم بیماران بدحال بستری مبتلا و یا مشکوک به کرونا استان در بخش‌های مراقبت بستری هستند و این امر نشان دهنده آن است که بر خلاف تصورات، امیکرون می‌تواند شرایط حاد را نیز برای بیمار به ویژه در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند و یا مبتلا به بیماری مزمن هستند ایجاد کند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به این‌که طی یک روز گذشته دو هزار و ۸۵۳ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت و یا اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کردند، افزود: در حال حاضر نتیجه تست ۵۰ تا ۵۵ درصد از بیماران سرپایی مثبت اعلام می‌شود.

وی با بیان این‌که تجربه نشان داده است که همکاری مردم نقش مؤثری در کنترل موج‌های کرونایی دارد، از عموم مردم خواست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اجتناب از دورهمی‌ها، استفاده از ماسک و تکمیل واکسیناسیون، مدافعان سلامت را در مهار این همه‌گیری یاری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا