اخبار خراسان رضویدولت

وزیر کشور: گزارش حادثه ورزشگاه مشهد برای رئیس‌جمهور ارسال شده است

تهران-رسانه خراسان بزرگ- وزیر کشور از ارسال گزارش بررسی‌های انجام شده درباره حاشیه‌های مسابقه تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان به رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: علت این حادثه حضور علاقه‌مندان در ورزشگاه بدون داشتن بلیت و کارت دعوت‌های رسمی دارای هولوگرام بود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت رسانه خراسان بزرگ، «احمد وحیدی» روز سه‌شنبه در پایان چهل و یکمین نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا بحث این بود که این دیدار بدون حضور تماشاچیان برگزار شود اما بعد با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز حضور حدود ١٠ هزار تماشاچی در ورزشگاه داده شد که بلیت‌ها نیز بر این اساس فروخته شد.

وی افزود: به دلیل حضور حجم زیادی از تماشاچیان در ورزشگاه، عده‌ای از علاقه‌مندان پشت درها تلاش داشتند با زور وارد ورزشگاه شوند و برخی هم با استفاده از افشانه به‌ دنبال پراکنده‌ کردن علاقه‌مندان بودند تا این ازدحام باعث شکستن درب و ایجاد حادثه نشود.

وحیدی ادامه داد: هجوم و حضور علاقه‌مندان به ورزشگاه منجر به این حادثه شد که برخی بدون داشتن بلیت و کارت دعوت‌های فاقد هولوگرام که از روی کارت رسمی کپی شده بود، بدون در نظر گرفتن ظرفیت‌ها وارد ورزشگاه شدند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش درباره حضور زنان در وزشگاه مشهد گفت: در ورزشگاه مشهد شرایط برای پدیرش بانوان فراهم نبود و قرار شد تا با انتقال این دیدار به تهران شرایط حضور زنان هم فراهم شود اما فدراسیون به دلیل حضور تیم فوتبال لبنان در مشهد اعلام کرد امکان این انتقال وجود ندارد و نهایتاً دیدار در مشهد برگزار شد.

وی با بیان اینکه 4 هزار بلیت توسط مسئولان ورزش مشهد خارج از ضابطه فروخته شد، تصریح کرد:‌ قرار نبود خانم‌ها برای دیدن مسابقه به ورزشگاه بروند و تنها ٩ نفر از آنها با تهیه بلیت قصد ورود به ورزشگاه را داشتند که این موضوع مشکوک و دارای ابهام است.

ادامه دارد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا