اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

وزیر ورزش: موضع گیری علیه ورزشکاران روسیه مغایر با منشور المپیک است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- وزیر ورزش و جوانان گفت: درحالی که منشور المپیک می گوید ورزش عاری از سیاست است برخی از کشورها در رشته های ورزشی به تازگی در برابر ورزشکاران کشور روسیه موضع گرفتند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سید حمید سجادی روز سه شنبه در همایش جهاد اکبر و ویژه برنامه روز جوان در مشهد افزود: این در حالی است که وقتی وزشکار ما حاضر به شرکت در مسابقه با ورزشکار رژیم اشغالگر قدس نمی شود در نهایت ما را تهدید می کنند.

وی ادامه داد: برخی با وضع ضوابط و قوانینی که طرح می کنند قصد سلب توانمندی های دیگر کشورها را دارند، مثلا کمیته ای در رژیم صهیونیستی شکل گرفته که قصد دارد با جذب و به کارگیری ورزشکاران حتی از دیگر کشورها دیگر طوری برنامه ریزی کند تا زمینه رویارویی ورزشکاران ایرانی را با ورزشکاران دارای پرچم این رژیم فراهم کنند و حتی ورزشکاران یاد شده را در قرعه ورزشی مقابل ایران قرار دهند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برخی در گوشه و کنار دنیا برنامه می ریزند که چگونه عزت را از ورزشکاران جوان ایرانی بگیرند آنها می خواهند تغییری در رده بندی ارزشها برای جوانان اتفاق بیفتد تا اعتماد مردم از اداره کشور و مسوولان گرفته شود و جوانان هویت و نعمت های خود را فراموش کنند، آنها برای تحقیر کشور برنامه ریزی می‌کنند تا جوان ما ترجیح دهد جای دیگری به جز وطن خود را برای زندگی انتخاب کند.

سجادی در ادامه با اشاره به فعالیت های جهادی در کشور، افزود: با افتخار اعلام می کنیم، امروز نزدیک به ۴۰ هزار گروه جهادی در ایران فعالیت دارند و در قالب معاونت جوانان وزارت ورزش نیز چهار هزار سازمان مردم نهاد فعال و یا تقریبا نیمه فعال در حوزه جوانان وجود دارد.

وی ادامه داد: این تعداد سمن فعال در حوزه جوانان کم است و از آنان می خواهیم نیازهای جامعه را شناسایی کنند و با پیشنهاد تشکیل سازمان مردم نهاد برای رفع این مشکلات و نیازهای روز همگان را یاری کنند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: تعداد، رویکرد و ماموریت سازمانهای مردم نهاد و حضور پررنگ تر از گذشته آنها را مطالبه می کنیم و به سوی جوانان دست یاری دراز کرده ایم.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، بازدید از مجموعه های ورزشی ثامن الائمه (ع) و امام رضا(ع) بخش دیگری از برنامه سفر یک روزه وزیر ورزش بود که از صبح انجام شد و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از دیگر برنامه های سفر سجادی به مشهد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا