اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

وزیر میراث فرهنگی چالشها و مطالبات شهرستانهای بینالود، گلبهار و چناران را بررسی کرد

مشهد – رسانه خراسان بزرگ – وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همزمان با هجدهمین سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان خراسان رضوی به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور در این سفر، مهم‌ترین چالش‌ها و درخواست‌های مردم شهرستان‌های بینالود(طرقبه- شاندیز) گلبهار و چناران را با فرمانداران این شهرستان‌ها بررسی کرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، سیدعزت الله ضرغامی روز پنجشنبه در حاشیه این سفرها گفت:در بازدیدهای میدانی اطلاعات مربوط به مسائل مطرح شده تکمیل و در پی آن تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی می‌شود همچنین برخی موارد مرتبط با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به نگاه تحولی موجود در دولت ادامه داد: هدف‌گذاری دولت برای خدمت به مردم و برداشتن موانع از سر راه آنان است و در این راستا به دنبال تفویض اختیار و تمرکززدایی است و این وزارتخانه در این زمینه پیشگام شد و در گام نخست بخشی از مسوولیت‌هایی ستاد را به استان‌ها واگذار کرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  بر ضرورت تفویض اختیار برای انجام امور مردم در شهرستان‌های بینالود، چناران و گلبهار نیز تاکید کرد و گفت: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم احساس کنند کارشان را مسوولان شهرستان انجام می‌دهند.

ضرغامی با اشاره به وضعیت و موقعیت این شهرستان‌ها افزود: این شهرستان‌ها جدای از مشهد، خود هویت مستقل و قابلیت‌ های فرهنگی و گردشگری بالایی دارند و با توجه به قرارگرفتن در کنار مشهد، مکمل گردشگری زیارت در مشهدند.

وی با بیان این‌که گردشگری در حوزه نشاط اجتماعی، توسعه و توازن اقتصادی نقش مهمی دارد ادامه داد: مردمی که برای زیارت به مشهد می‌آیند به طور میانگین در ۲۴ ساعت حدود ۲ ساعت برای زیارت به حرم مطهر می‌روند و بقیه زمان آنها را باید پر کرد بنابر این شهرستان طرقبه – شاندیز در این منطقه ماموریت مهمی برای زائران علی ابن موسی الرضا (ع) دارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره دو قطبی‌های موجود از جمله زیارت- سیاحت در مشهد و طرقبه -شاندیز گفت: باید زیر میز دوقطبی‌ها بزنید متاسفانه بسیاری از دعواها در حد شوخی در ذهن باقی مانده است.

ضرغامی درباره درخواست تغییر نام شهرستان بینالود به طرقبه – شاندیز افزود: با توجه به درخواست مردم باید نام شهرستان به همان طرقبه‌-شاندیز تغییر کند.

وی توصیه کرد: برنامه‌ریزی برای این شهرستان‌ها باید با آینده‌نگری و با نگاه افزایش جمعیت زائران باشد تا در آینده امکان گسترش و توسعه فراهم باشد.

همچنین در این نشستها فرمانداران شهرستان‌های بینالود، چناران و گلبهار و نمایندگان مردم این شهرستان‌ها در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و وزیر به برخی درخواست‌ها که مرتبط با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بود پاسخ داد و دستور لازم را صادر کرد.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دومین روز سفر خود به خراسان رضوی همچنین از پردیس طبیعت شاندیز بازدید و به مقام شامخ شهیدان در گلزار شهدای گمنام ادای احترام کرد.

وزیر میراث فرهنگی روز گذشته در سفر به مشهد از بافت تاریخی اطراف حرم رضوی و پایانه مسافربری مشهد بازدید و باغ‌ ایرانی ایوان سلام پایانه مسافربری امام‌ رضا (ع) مشهد را افتتاح کرد.

رییس جمهور و تعدادی از اعضای هیات دولت روز چهارشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۱ در نخستین سفر استانی خود در سال جدید وارد استان خراسان رضوی شدند.

سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت در خراسان رضوی امروز پنجشنبه نیز ادامه دارد.

رییس جمهور را در این سفر وزرای کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، ورزش و جوانان،آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و راه و شهرسازی و نیز معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری همراهی می کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از این به ۱۷ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان و مازندران سفر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا