اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

وزیر بهداشت:مشهد با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به جمعیت مشهد و حضور سالانه میلیونها زائر بارگاه منور رضوی، این شهر با کمبود تخت بیمارستانی رو به رو و نیازمند نگاه ویژه در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بهرام عین اللهی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان قائم و اورژانس عدالتیان مشهد افزود: قرار است به زودی رییس جمهور به استان خراسان رضوی سفر کند و بر این اساس پیش از سفر ایشان، طی نشستی با استاندار خراسان رضوی و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، طرح های مورد نیاز برای توسعه خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی تدوین شده است تا در شورای اداری استان که با حضور رییس جمهور و در سفر ایشان به مشهد برگزار می شود ابلاغ شود.

وی اضافه کرد: در قالب سفر رییس جمهور به مشهد،  اعتبارات و طرحهای عمرانی بسیار خوبی پیش بینی شده است و تلاش می شود بخشی از این طرحها امسال و سال آینده به بهره برداری برسد یا این که با پیشرفت بالای ۸۰ درصد اجرایی شود.

وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تلاشهای ارزنده دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده، این دانشگاه در آمادگی کامل برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران است و تمامی تمهیدات لازم در حوزه های بهداشت و درمان پیش بینی شده است.

عین اللهی با بیان این که اورژانس پیش بیمارستانی در جاده های درون و برون شهری استان خراسان رضوی نیز در آمادگی کامل است افزود: راه اندازی داروخانه در اورژانس عدالتیان به منظور افزایش سرعت خدمات رسانی و سهولت دسترسی بیماران به دارو از ابتکارات و اقدامات بسیار مطلوب دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که از مسوولان این دانشگاه قدردانی می شود.

وی در خصوص روند اجرای تعرفه های پرستاری نیز اظهار کرد: تعرفه های پرستاری در شورای عالی بیمه مصوب و بعد از تایید در سازمان برنامه و بودجه به هیات دولت برای تصویب ارسال می شود تا با تامین اعتبار اجرایی شود.

او به حذف ارز ترجیحی از دارو اشاره و اضافه کرد: بخشی از داروها که به آن ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی تعلق می گرفت از طریق مرزها قاچاق می شد که خوشبختانه با حذف ارز ترجیحی از روی دارو، قاچاق دارو روند کاهشی یافته است اما سازمانهای بیمه گر موظف هستند که هزینه دارو را پرداخت کنند تا مردم دچار مشکل نشوند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این بازدید ضمن تبریک سال جدید به مدافعان سلامت و اهدای شاخه های گل به آنها میزان آمادگی این مراکز را در خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی مورد ارزیابی قرار داد.

عین اللهی همچنین با حضور بر بالین بیماران بستری در این مراکز درمانی، در جریان روند خدمات رسانی به آنها قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا