اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

وزیرآموزش و پرورش: خیرین باحضور در حوزه دانش بنیان مشارکت در تولید و اشتغال را رقم بزنند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ-وزیر آموزش و پرورش گفت:خیرین مدرسه ساز با حضور در حوزه دانش بنیان می‌توانند در تولید و اشتغال کشور نقش آفرینی و مشارکت داشته باشند.

یوسف نوری چهارشنبه شب در نشست صمیمی با خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی با اشاره به اینکه امسال از سوی رهبر انقلاب به نام سال “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” نامگذاری شد، افزود:با توسعه حوزه دانش بنیان به شکل دوجانبه هم تولید و هم اشتغال متحول می‌شود.

وی ادامه داد: نرخ بازگشت سرمایه در حوزه دانش بنیان ۳۰ درصد و توسعه کشاورزی به ۵۰ درصد خواهد رسیدو فعالیت خیرین مدرسه‌ساز به شکل موثری در تولید و اشتغال تاثیرگذار است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اثر کارهای خیریه به عنوان بخش سوم اقتصاد در جهان مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد:این تاثیر در اقتصاد ۱۵ درصد و در حوزه تولید ناخالص داخلی ۸ درصد نقش دارد و اگر بخواهیم آماری ارائه دهیم شاید دراین زمینه سرآمد جهان باشیم.

وی خطاب به خیرین مدرسه ساز گفت: شما شریک ۴۹ درصدی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هستید و ما موظف به پیگیری دغدغه‌های شما هستیم و یکی از اقدامات انجام شده اولویت بخشی به مدارس خیرساز در بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور است.

نوری با اشاره به مهمترین اقدامات این نهاد آموزشی گفت: دو کار مهمی که بعد از جنگ در حوزه آموزش و پرورش کشور انجام شد شامل تشکیل خیرین مدرسه ساز و نیز تدوین سند تحول بنیادین است.

غلامعلی رافتی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان خراسان نیز در این نشست گفت: این مجمع در سال ۷۷ در مشهد ایجاد و یک سال بعد نیز در تهران ایجاد شد و خوشبختانه امروز در سراسر کشور مجامع خیرین مدرسه ساز فعالند.

وی افزود: بین مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی خراسان رضوی تعامل برقرار است که این مسئله باعث تقویت کار شده وموفق به جذب بیشتر نیکوکاران شده است

وزیر آموزش و پرورش پیش از این مراسم دبستان دخترانه عفت صفاریان طوسی با زیر بنای ۷۵۰ متر مربع را در منطقه تبادکان یکی از مناطق کم برخوردار مشهد مقدس افتتاح کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا