اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

وزش باد و بارندگی پدیده غالب امروز در خراسان رضوی است

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌شود طی امروز وزش باد در استان شدید و در برخی مناطق با احتمال بروز گرد و غبار و بروز خسارت باشد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا عنایتی اظهار کرد: پیش‌بینی می شود طی امروز وزش باد در استان شدید و در برخی مناطق با احتمال بروز گرد و غبار و بروز خسارت باشد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از شب گذشته یک سامانه بارشی وارد استان شده است و بارندگی در اکثر نقاط رخ می دهد که پراکنده و غالبا به صورت برف و در برخی نقاط به شکل برف و باران است.

وی ادامه داد: طی امشب و اوایل وقت فردا صبح شاهد پدیده مه‌گرفتگی و کاهش دید در اغلب مناطق استان خراسان رضوی خواهیم بود.

عنایتی گفت: روند کاهش دما از امروز در خراسان رضوی آغاز شده است و تا صبح یکشنبه ادامه دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی افزود: سامانه بارشی فعلی تا فردا ظهر از مرزهای شرقی خراسان رضوی خارج و پس از آن جو پایدار می‌شود.

وی با بیان این که شب گذشته شهرستان قوچان با منفی چهار درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و شهرستان سرخس با ۱۸ درجه سانتیگراد گرمترین شهر استان بوده است ادامه داد: بیشترین وزش باد طی دیروز از شهرستان سرخس با ۵۸ کیلومتر در ساعت گزارش و ثبت شده است.

عنایتی گفت: امروز پیش‌بینی می شود حداکثر دمای هوای شهر مشهد به پنج درجه بالای صفر و حداقل دمای هوای این شهر به پنج درجه زیر صفر برسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی افزود: حجم بارش برف طی امروز و فردا در خراسان رضوی به اندازه ماندگاری بر روی زمین نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا