اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

وزش باد همراه با بارش پراکنده خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی از امروز تا پایان هفته با شدت و ضعف شاهد وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در استان خراسان رضوی هستیم که در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

زهرا مبشری نسب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در همین مدت نیز شاهد وزش باد در استان هستیم که در برخی نقاط وزش باد شدید همراه  با احتمال خسارت خواهد بود.

وی ادامه داد: این در حالی است که در روز گذشته نیز شاهد وزش باد در بیشتر نقاط استان خراسان رضوی بودیم به گونه ای که در مشهد سرعت وزش باد به ۴۰ کیلومتر در ساعت رسید و در روزهای دوشنبه و پنجشنبه شاهد بیشتر مقدار وزش باد نسبت به سایر روزهای هفته جاری خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوا تا روز دوشنبه روند کاهشی دارد و سپس از روز سه‌شنبه شاهد روند افزایشی تا انتهای هفته خواهیم بود که اوج آن در روز پنجشنبه پیش بینی می شود.

مبشری نسب افزود: قوچان با منفی یک درجه و تایباد با ۲۴ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای  استان خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین سرعت وزش باد در این مدت از بردسکن با ۶۵ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

وی ادامه داد: دمای هوای شهر مشهد نیز طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۶ و ۱۹ درجه سلسیوس در نوسان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا