اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

وزش باد شدید و بارش نزولات آسمانی از عصر امروز در خراسان رضوی آغاز می شود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت:خراسان رضوی از عصر امروز تا اوایل روز دوشنبه شاهد افزایش شدت وزش باد همراه با بارش باران و برف خواهد بود.

مرتضی اثمری روز جمعه در گفت‌ و گو با رسانه خراسان بزرگ با اشاره به افزود:این پدیده در برخی نواحی ممکن است منجر به ایجاد اختلال در حمل و نقل جاده‌ای در روزهای آینده نیز بشود.

وی ادامه داد:  از فردا شنبه شاهد آغاز بارش باران به شکل رگبار توام با رعد و برق و به تدریج بارش برف و باران همراه با کولاک و کاهش دید افقی خواهیم بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از روز یکشنبه شاهد کاهش قابل ملاحظه دمای هوا خواهیم بود که ممکن است منجر به یخ‌زدگی و لغزندگی جاده ها، اختلال در سیستم حمل و نقل درون شهری همراه با تاخیر در پروازها و کنسل شدن آنها شود.

اثمری افزود: فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر روز دوشنبه در استان خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد:طی ۲۴ ساعت گذشته تربت حیدریه با دمای هوای چهار درجه زیر صفر و سرخس با ۲۱ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهر خراسان رضوی بوده‌اند و دمای هوای مشهد نیز روز گذشته بین سه تا ۱۷ درجه سانتیگراد در نوسان بود و بیشترین سرعت وزش باد طی شبانه روز گذشته با ۵۰ کیلومتر در ساعت از سرخس گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا