اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

وزش باد شدید خراسان رضوی را فرا می‌گیرد / ‏کاهش‬ دما در استان


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا عنایتی اظهار کرد: با توجه به بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز تا اواسط هفته شاهد وزش باد شدید به خصوص در نقاط باد خیز استان در نواحی شرقی، غربی و جنوبی پیش بینی می‌شود که منجر به کاهش کیفیت هوا، دید و بروز خسارت شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: از ظهر یکشنبه نیز استان تحت تأثیر سامانه ناپایدار جوی قرار می‌گیرد که علاوه بر کاهش دما و افزایش ابرناکی بارش همراه با رعد و برق و تگرگ در ارتفاعات و نقاط شمالی استان رخ خواهد داد و این روند در روز دوشنبه در برخی نواحی استان به خصوص در نقاط شمالی ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: طی شبانه روز گذشته قوچان با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۳۹ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده اند و بیشترین میزان سرعت وزش باد از سرخس با ۵۸ کیلومتر در ساعت و بیشترین میزان بارش با ۱.۳ میلیمتر در قوچان ثبت و گزارش شده است.

عنایتی گفت: در این مدت دمای هوای شهر مشهد بین ۲۰ تا ۳۳ درجه سانتیگراد در نوسان بود و پیش‌بینی می‌شود در گرم‌ترین ساعات امروز دمای هوا به ۳۴ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ۲۲ درجه بالای صفر برسد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا