اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

واکسیناسیون سیار کارکنان مراکز گردشگری مشهد آغاز شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد از آغاز عملیات واکسیناسیون سیار ویژه کارکنان مراکز گردشگری و اقامتی در مشهد در راستای استقبال ایمن از زائران نوروزی خبر داد.

 واکسیناسیون سیار کارکنان مراکز گردشگری مشهد آغاز شد

حسین امیرکلالی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این اقدام در راستای شرایط و خدمات‌رسانی ایمن در مراکز اقامتی و گردشگری مشهد برای واکسیناسیون پرسنل شاغل در هتل‌ها و مراکز اقامتی و گردشگری مشهد با اعزام گروه‌های سیار مجهز از دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود.
وی ادامه داد: با آغاز طرح سوم تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری شهرستان مشهد، تعداد ۷۶ بازرس منتخب از تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری با همکاری اداره میراث‌فرهنگی شهرستان از وضعیت خدمت‌رسانی در مراکز گردشگری بازدید می‌کنند.
سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مشهد گفت: در این چهارچوب طی بازدیدهای میدانی اطلاعات مربوط به واکسیناسیون پرسنل مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که پرسنل واکسیناسیون را انجام نداده باشند، به  دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی می شوند تا با اعزام گروه‌های سیار، واکسیناسیون آنها در محل مراکز اقامتی انجام شود.
وی افزود: با تمرکز فعالیت‌های نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در سامانه “جانا”، سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری ضمن اتصال این سامانه به سامانه هوشمند وزارت بهداشت، همه مراکز گردشگری و اقامتی به‌صورت دائمی از نظر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.
کلالی اظهار امیدواری کرد که با توجه به اقدامات انجام شده و کاهش محدودیتهای کرونایی، سفر به مشهد در ایام نوروز ۱۴۰۱ با استقبال خوبی از سوی زائران و مسافران مواجه شود.

دو هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی وجود دارد که بخش عمده آنها در مشهد مستقر هستند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا