اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

والدین هفت قهرمان ورزشی در مشهد تجلیل شدند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- خانواده و والدین هفت قهرمانان ورزشی در سطح جهانی، پارالمپیک و المپیک شامگاه پنجشنبه در آئینی با عنوان “دامان” در مشهد مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مراسم تجلیل از والدین قهرمانان ورزشی کشور به همت وزارت ورزش و جوانان و به میزبانی آستان قدس رضوی در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

علاوه بر تجلیل از مادر شهید مدافع حرم اهل بیت(ع) قاسمی دانا، از خانواده سمیرا ارم قهرمان جهانی تیراندازی، جواد فروغی قهرمان تیراندازی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مهلا مومن زاده قهرمان جهان در رشته تکواندو،  محمد محمدی بریمان لو  قهرمان جهانی جودو،  ساره جوانمردی قهرمان پاراتیراندازی المپیک،  امیر فضلی دارده نشان طلا جهانی ووشو و دانیال شه بخش قهرمان بوکس جهان تجلیل و تقدیر شد.  

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان در این همایش گفت: تاکید بر خانواده محوری به عنوان یک اساس در ورزش قهرمانی مطرح است و این همایش اختصاص به خانواده دارد؛ پدران و مادرانی که از کودکی، فرزندان خود را در مسیر ورزش قرار می دهند و هزینه های سنگینی متحمل شدند.

سینا کلهر افزود: زندگی ورزشکاران، شبیه ترین سبک زندگی به افسران و نیروهای نظامی را دارد زیرا هر جزء از این زندگی تحت تاثیر آداب و مسائلی است که هرگز نباید از آن غفلت کرد.

وی خاطر نشان کرد: جوانمردی، والاترین ارزش در ورزش قهرمانی است و قدرشناسی شایسته ترین مظهر فتوت و جوانمردی است و قهرمانانی که زبان به تجلیل و تقدیر از والدین، همسر و خانواده خود می گشایند در زمره این جوانمردان هستند.

معاون وزیر ورزش به سند تحول دولت در مقوله ورزش نیز اشاره کرد و گفت: اینکه ورزشکار را با خانواده اش ببینیم باید به یک سنت مرسوم در کشور تبدیل شود، مردم باید بدانند قهرمان، مشهور و محبوب شدن مستلزم این است که سبک زندگی بسیار سختگیرانه ای بر زندگی ورزشکار حاکم شود.

کلهر اضافه کرد: این همایش یک نقطه شروع برای ایجاد تحول و تغییر در اذهان عمومی است و سال آینده تجلیل والدین ورزشکاران قهرمان کشور در سطح گسترده و بزرگ تر اما باز هم در مشهد برگزار می شود.

ورزشکاران به همراه خانواده به مسابقات اعزام خواهند شد

کلهر همچنین در حاشیه مراسم تجلیل از والدین قهرمانان ورزشی کشور در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: اگر نتایج مثبتی از این اعزام آزمایشی خانواده ها به دست آمد این روند به عنوان یک رویکرد جدید ورزشی، فنی و فرهنگی به رویه تبدیل می شود.

وی گفت: چه الزامی وجود دارد که ورزشکار به تنهایی در اردوهای جهانی شرکت کند، اردوهایی که گاهی اوقات بیش از یک هفته به طول می انجامد و فشارهایی به ورزشکار از این بابت تحمیل می شود.

معاون وزیر ورزش خاطر نشان کرد: البته برخی معتقدند به لحاظ فنی وجود خانواده در کنار ورزشکار در مسابقه نتایج خوبی نخواهد داشت اما ما معتقدیم وقتی خانواده کنار ورزشکار باشد، ورزشکار با انگیزه و روحیه بهتر در مسابقه ظاهر خواهد شد.

کلهر اجرایی شدن این طرح را گام به گام عنوان کرد و گفت: مهمترین مساله تامین مالی هزینه اعزام خانواده ها به مسابقات است، نباید فراموش کرد در زمانی که شعار خانواده محوری می دهیم نباید ابتدا از بودجه خانواده حذف کنیم، اجرای این طرح نیازمند همراهی مسوولان کشور و نمایندگان مجلس است.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم در برخی رشته ها و در مسابقات خارجی پیش رو این طرح را آغاز کنیم و در المپیک پیش روی پاریس آن را ادامه داده و و به یک سنت ورزشی تبدیل کنیم، فدراسیون‌ها نیز باید بپذیرند وقتی رویداد ورزشی در پیش است باید اعزام بازیکنان با خانواده انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا