اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هوای مشهد پاک شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره‌ کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: باکاهش چشمگیر حجم آلاینده‌ها کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز در وضعیت پاک قرار گرفت.

مهدی اله‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در پی بارندگی پراکنده دیروز و دیشب در مشهد، میانگین کیفیت هوا در این کلانشهر هم اکنون در وضعیت پاک قرار دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون کیفیت هوا در ۱۸ منطقه مشهد در شرایط پاک و در پنج منطقه در وضعیت سالم است ادامه داد: شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد ۲۹ ای.کیو.آی و نشانگر هوای پاک است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا