اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هوای مشهد سالم شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: میانگین کیفیت هوای کلانشهر مشهد در نخستین روز بهمن ماه با کاهش حجم آلاینده‌ها نسبت به دیروز در وضعیت سالم قرار دارد.

مهدی اله‌پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد هم اکنون ۹۱ ای.کیو.آی و نشانگر هوای سالم است اما افزایش ناگهانی حجم آلاینده‌ها باتوجه به آلودگی فعلی در پنج منطقه این کلانشهر قابل پیش‌بینی است.

وی با بیان اینکه کیفیت هوای مناطق سمزقند، شهید مفتح، خیام شمالی، امامیه و چمن در وضعیت هشدار و آلوده است ادامه داد: کیفیت هوای ۱۸ منطقه دیگر مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا