اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هوای مشهد دوباره در آستانه وضعیت هشدار قرار گرفت

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در پی افزایش دوباره آلاینده‌ها، کیفیت هوای کلانشهر مشهد در روز بیست و سوم دی ماه بار دیگر در آستانه وضعیت هشدار قرار گرفته است.

مهدی اله‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد ۹۶ ای.کیو.آی و نشانگر هوای سالم است اما در صورت افزایش و عبور این شاخص از عدد ۱۰۰ کیفیت هوا وارد وضعیت هشدار خواهد شد.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوای سه منطقه خاقانی، شهید کریمی و چمن مشهد در وضعیت هشدار و آلوده قرار دارد و کیفیت هوا در ۲۰ منطقه دیگر این شهر در وضعیت سالم است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا