اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هوای شهر مشهد به وضعیت هشدار آلودگی رسید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش حجم آلاینده‌ها از صبح امروز کیفیت هوای کلانشهر مشهد به وضعیت هشدار آلودگی رسید.

مهدی اله‌پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد هم اکنون ۱۱۴ ای.کیو.آی و نشانگر هوای آلوده و وضعیت هشدار است. 

وی ادامه داد: کیفیت هوا در مناطق خیام شمالی و امامیه برای تمامی افراد ناسالم و در وضعیت هشدار، در سه منطقه الهیه، سجاد و رسالت در وضعیت سالم و در سایر ۱۸منطقه دیگر این شهر آلوده برای گروههای حساس است.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا