اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

هوای سرد شبانه تا پایان هفته در خراسان رضوی ماندگار است

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بیشینه دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی از فردا روند افزایشی خواهد یافت اما هوای سرد شبانه تا پایان هفته جاری در این استان ماندگار است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا آهنگرزاده اظهار کرد: بیشینه دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی از فردا روند افزایشی خواهد یافت اما هوای سرد شبانه تا پایان هفته جاری در این استان ماندگار است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: کمینه دمای هوا در تمامی شهرستانهای این استان جمعه شب به زیر صفر رسید که کمترین آن در قوچان با ۱۲ درجه زیر صفر بود.

وی ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد پنج درجه سلسیوس پیش‌بینی شده که نسبت به دیروز تغییر محسوسی نداشته و روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب هشت و ۱۲ درجه خواهد بود.

آهنگرزاده گفت: کمینه دمای هوای دیشب مشهد پنج درجه زیر صفر بود که تا پایان هفته ۲ تا سه درجه افزایش دارد اما به بالای صفر نمی‌رسد.  

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی افزود: وزش باد شدید در بیشتر شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که بیشترین آن در شهرستان‌های بردسکن، مشهد، بجستان و سبزوار با ۶۵ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

وی ادامه داد: در این مدت در شهرستان‌های قوچان، سرخس، نیشابور، کاشمر، فریمان، بردسکن، کلات، تربت‌جام، تایباد و بجستان این استان بارش باران گزارش شده که بیشترین آن در تایباد با ۲.۵ میلمتر بوده است.

آهنگرزاده گفت: سامانه بارشی همراه با بارش باران، کاهش دما و وزش باد شدید صبح امروز از خراسان رضوی  خارج شده و برای روزهای آتی جو پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها و افزایش دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.  

قوچان با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای هوای ۱۳ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا