اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

هوای خراسان رضوی گرم‌تر می‌شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا آهنگرزاده اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی در حال حاضر جو آرام و پایدار پدیده غالب در خراسان رضوی است.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: تا سه روز آینده پدیده جوی خاص در خراسان رضوی وجود ندارد اما در نواحی شرقی این استان وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر کیفیت هوای مشهد سالم است اما پایداری جو تا روز چهارشنبه سبب افزایش میزان آلاینده‌ها و ایجاد هوای ناسالم در مناطق صنعتی استان به ویژه در مشهد خواهد شد.

آهنگرزاده با بیان این‌که طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین پنج درجه زیر صفر تا ۱۱ درجه بالای صفر در نوسان بود، اضافه کرد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۲ درجه و کمینه دمای هوای آن به حدود ۲ درجه زیر صفر می‌رسد.

وی افزود: ریوش مرکز شهرستان کوهسرخ با کمینه دمای هوای ۹ درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای هوای ۱۱ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت نیز در شهرستان‌های بردسکن، بجستان و فریمان با سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا