اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

هواشناسی خراسان رضوی هشدار نارنجی صادر کرد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، بر اساس مدل‌های هواشناسی در روزهای یکشنبه تا سه شنبه هفته جاری به طور متناوب بر حجم بارش‌ها افزوده خواهد شد و علاوه بر کاهش محسوس دما، احتمال آبگرفتگی و ایجاد رواناب در نواحی مستعد وقوع سیلاب نیز وجود دارد، ضمن اینکه طی فعالیت این سامانه وزش باد در سطح استان شدید با احتمال بروز خسارت خواهد بود.

این اطلاعیه پیامد عملکرد این سامانه جوی را وزش باد شدید در برخی نقاط همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت به ویژه از بعدازظهر امروز شنبه تا روز یکشنبه، وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق در برخی نقاط، بارش تگرگ از اواخر وقت شنبه تا قبل از ظهر سه ‌شنبه عنوان کرده است.

همچنین پیامد بارش برف و باران در نواحی سردسیر و کوهستانی استان از اوایل وقت سه شنبه، تشکیل مه و کاهش دید در بیشتر مسیرهای سردسیر و کوهستانی استان در طول فعالیت این سامانه پیش بینی شده است.

همچنین کاهش قابل ملاحظه دما به ویژه در روز دوشنبه هفته جاری منجر به کاهش دمای هوای روزانه بین هشت تا ۱۲ درجه و همچنین دمای هوای شبانه بین پنج تا هفت درجه سلسیوس نسبت به روز شنبه خواهد شد، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی استان به صفر درجه نیز برسد.

در این اطلاعیه ضمن توصیه به در نظر گرفتن تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد، خودداری از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها از هموطنان خواسته شده تا در ترددهای جاده‌ای در مسیرهای سردسیر و کوهستانی استان خراسان رضوی تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند.

بیشترین حجم بارش‌ها از روز یکشنبه هفته جاری تا روز سه شنبه در شهرستان‌ها و توابع شهر نیشابور، درگز، قوچان، کلات نادری، چناران، سرخس، جوین، جغتای، سبزوار، فیروزه، فریمان، ریوش، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، خواف، زاوه، کاشمر، ریوش، بردسکن، مشهد و ارتفاعات بینالود و هزارمسجد صورت می گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا