اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

هواشناسی خراسان رضوی هشدار سطح نارنجی صادر کرد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای هشدار سطح نارنجی را اعلام کرد که بر اساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز شنبه تا پایان روز یکشنبه ضمن افزایش فشار هوا در سطح استان خراسان رضوی شاهد نفوذ جریانات شمالی خواهیم بود که علاوه بر افزایش شدت وزش باد، بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و بارش تگرگ نیز پیش‌بینی می‌شود لذا سیلاب و آبگرفتگی در نواحی مستعد استان رخ خواهد داد.

در این اطلاعیه پیامد عملکرد این سامانه جوی، وقوع بارش‌های رگباری در نواحی شمال، شمال غرب و برخی از نواحی مرکزی استان همراه با رعدوبرق در برخی نقاط بارش تگرگ و آبگرفتگی و سیلاب در روز شنبه ذکر شده است.

پیش‌بینی شده است، بیشترین حجم بارش در شهرستان‌ها و توابع قوچان، درگز، کلات نادری، ارتفاعات و دامنه‌های هزار مسجد و بینالود، نیشابور، فیروزه، شرق سبزوار، فریمان، چناران، شمال غرب تربت جام و شهرستان مشهد رخ دهد.

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در بیشتر نقاط استان خراسان رضوی و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت نیز قابل پیش بینی است.

در این اطلاعیه توصیه شده است که ضمن عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها، خودداری از صعود به ارتفاعات و عملیات کوهنوردی، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد صورت پذیرد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا