اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

هنرمندان فعال در حوزه رضوی مورد حمایت قرار می‌گیرند


به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا برازش ظهر چهارشنبه در نشست خبری دهه کرامت در بنیاد امام رضا (ع) اظهار کرد: برای گسترش برنامه‌های فرهنگی دینی، بنیاد امام رضا (ع) در کشور با توجه به ویژگی هر استان، جشنواره‌ای را برگزار می‌کند و هنرمندان فعال در حوزه رضوی مورد حمایت قرار می‌گیرند که گسترش برنامه‌های فرهنگ رضوی و کمک به اصحاب فرهنگ و هنر یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حمایتی این بنیاد در سراسر کشور است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در خصوص ارتباط با سازمان‌ها و نهادهای مختلفی و حمایت از آن‌ها گفت: همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از این اقدامات است که بر اساس آن کودکان و نوجوانان به امام رضا (ع) نامه می‌نویسند و اختتامیه این رویداد چند روز دیگر برگزار می‌شود.

وی افزود: در دو سال گذشته جشنواره امام رضا (ع) به‌دلیل بحران کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجازی برگزار شد و به‌لطف خدا امسال تمام بخش‌های جشنواره به‌صورت حضوری و در سالن قدس کتابخانه حرم رضوی برگزار خواهد شد.

برازش با اشاره به آغاز بیستمین دوره جشنواره‌های امام رضا (ع) اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده این مراسم شب میلاد ثامن الحجج (ع) با حضور نمایندگان فرهنگی و میهمانانی از عتبات عالیات عراق و کشورهای همسایه برگزار خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) افزود: با همکاری بنیاد و کتابخانه آستان قدس فاز نخست بانک جامع اطلاعاتی امام رضا (ع) در دهه کرامت رونمایی می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین اطلاعات فرهنگی درباره امام رضا (ع) از همه شهرها را جمع‌آوری و سعی کرده‌ایم در این زمینه دقیق عمل کنیم. کتاب‌ها و منابع بسیاری درباره امام رضا (ع) داریم که منسجم نیستند و در تلاشیم که بانک جامع اطلاعاتی امام رضا (ع) را راه‌اندازی کنیم تا در خدمت همه علاقه‌مندان داخلی و خارجی قرار گیرد.

برازش با اعلام اینکه از خادمان فرهنگی رضوی و مروجان فرهنگی بین‌الملل تجلیل می‌شود، گفت: علاوه بر حمایت از این برنامه‌های متنوع، از تولیدات متنوع در دوره‌های مختلف برای اهل‌بیت (ع) هم حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در خصوص حمایت بیشتر از خادمان فرهنگ رضوی و آن گروه که درگذشته‌اند، افزود: یکی از برنامه‌های کاروان مهربانی در دهه کرامت این است که همزمان با این دهه از فردا به‌سراغ هنرمندان و خانواده‌های آنان می‌رویم و در خدمت تولیدات آنان هستیم.

برازش با اشاره به تولید بیش از ۵۰۰ کلیپ شعرخوانی امام رضایی با حضور شاعران از استان‌های مختلف در ایام کرونا گفت: در زمینه ترویج فرهنگ رضوی برنامه‌های مختلفی را داریم به همه استان‌ها اعلام کردیم که شاعران اهل بیت (ع) دعوت شوند و اشعارشان را قرائت کنند، در بخش بین‌الملل هم از شاعران افغانستانی برای ارائه اشعارشان دعوت به‌عمل آمده است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) در پایان افزود: جشنواره امام رضا (ع) در ابتدا کار خود را با یک جشنواره شعر در مشهد آغاز و در واقع بنیادی که حالا وجود دارد در آن دوران برنامه‌ای مدون نداشت و به‌مرور بخش‌هایی به آن اضافه شد و در نهایت در دوره دهم بود که برنامه‌ای برای آن مدون و در واقع فعالیتش قانونی شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا