اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

همه واکسنهای معرفی شده برای تزریق دز سوم کرونا در خراسان رضوی موجود است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- دبیر کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر همه واکسنهای معرفی شده برای تزریق دز سوم کرونا در پایگاههای واکسیناسیون زیر پوشش این دانشگاه موجود است.

دکتر محمد پهلوان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: هم‌اکنون واکسن‌های بهارات، آسترازنیکا، سینوفارم، پاستوکووک پلاس و اسپایکوژن در پایگاههای واکسیناسیون زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد موجود است.
وی اضافه کرد: واکسیناسیون کرونا در همه مراکز جامع سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد که حدود ۵۰۰ مورد است انجام می‌شود و علاوه بر این  ۴۸ مرکز تجمیعی واکسیناسیون با همکاری سایر نهادها و موسسات در مشهد دایر است.

دبیر کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:هم اکنون ۹۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دُز نخست واکسن کرونا و ۸۲ درصد دُز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند. 

پهلوان افزود: در حال حاضر تعداد کل بستری شدگان کرونا در خراسان رضوی ۳۶۰ نفر است که ۲۷۵ مورد از این تعداد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که این دانشگاه علاوه بر کلانشهر مشهد، ۱۵ شهرستان دیگر را زیر پوشش دارد.
وی اضافه کرد:هم اکنون ۹۰ بیمار بدحال کرونایی در بخشهای مراقبتهای ویژه بیمارستانهای خراسان رضوی در حال بستری هستند و تعداد بستری شدگان جدید بیماران کرونایی ۱۰۸ نفر است.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد. 
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
هم اکنون ۳۳ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ از وزارت بهداشت تا ظهر روز یکشنبه سوم بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۱۴۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۳۶۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.

طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۲۳۰ نفر رسید.

تا کنون ۶۰ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۳۰۹ دُز اول، ۵۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۶۴۶ دُز دوم و ۱۴ میلیون و ۵۶۳ هزار و ۴۴۰  دُز سوم واکسن کرونا در کشور تزریق شده و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۸ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۳۹۵ دُز رسیده است.

طی شبانه روز گذشته نیز ۳۸۷ هزار و ۵۷۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا