اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

همزمان با رویداد ساعت زمین/ خاموشی ساختمان‌های شرکت توزیع برق و شهرداری مشهد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- همزمان با رویداد جهانی “ساعت زمین”، برق ۱۵ ساختمان اداری شرکت توزیع برق مشهد و همچنین برق ساختمانهای ستادی شهرداری مشهد به مدت یک ساعت قطع و خاموش شدند.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مشهد شنبه‌شب در این باره به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: بر اساس آنچه که صندوق بین‌المللی طبیعت مبنی بر رویداد “ساعت زمین” در روز ششم فروردین ماه مقارن با ۲۶ مارس اعلام کرده است، لامپهای اضافی ساختمانهای این شرکت در مشهد از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ خاموش شد.

علیرضا کاشی افزود: برای همراهی در این رخداد جهانی، تابلوهای سردر و لامپهای اضافی ساختمانهای امور اجرایی شرکت برق مشهد و مراکز اتفاقات و عملیات آن در این کلانشهر به مدت یک ساعت قطع شدند.

وی اظهار داشت: این اقدام در جهت فرهنگ سازی به منظور توجه دادن مردم به محیط زیست، گرمایش زمین و تغییرات اقلیم و تلاش برای صرفه جویی در مصرف انرژی صورت گرفته است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق همچنین به آماده باش این نهاد برای خدمت رسانی به زائران نوروزی اشاره و بیان کرد: با توجه به پیش بینی حضور بیش از هفت میلیون زائر نوروزی در مشهد، از ابتدای امسال هیچ تعدیل روشنایی در معابر و خیابانهای مشهد اعمال نشد.

کاشی افزود: همچنین ۸۵ اکیپ عملیاتی با برخورداری از تجهیزات خودرویی و امکانات فنی از سوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد در سطح این شهر برای خدمت رسانی به مردم و زائران در نوروز امسال مستقر شده و به صورت شبانه روزی در خدمت مردم هستند.

خاموشی برق ساختمانهای ستادی و فروشگاههای متعلق به شهرداری مشهد    

قائم مقام ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد در خصوص این رویداد به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: در راستای مشارکت رویداد جهانی ساعت زمین، کلیه ساختمان‌های ستادی شهرداری مشهد و مناطق ۱۳ گانه، ریسه های روشنایی سطح شهر، کلیه فروشگاه‌های “شهرما” و کلیه بازارهای میوه و تره‌بار سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی خاموش شد .

علی نجفی خاطر نشان کرد: این خاموشی به مدت ۶٠ دقیقه در ساعت ٢٠ و ٣٠ دقیقه امشب انجام شد تا بدین طریق از بزرگ‌ترین حرکت اجتماعی مردمی برای کره زمین حمایت شود.

وی اضافه کرد: ساعت زمین رویدادی محیط زیستی است که از سوی صندوق جهانی طبیعت بنیان نهاده شده و فراخوانی برای حفظ طبیعت است که با هدف آگاهی مردم درباره تغییرات آب و هوایی و لزوم مصرف هوشمندانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

معاون شهردار مشهد افزود: شعار جهانی ساعت زمین در سال ۲۰۲۲ میلادی، “آینده مان را شکل دهیم” است تا به اهمیت موضوع تغییرات اقلیمی و اثرات ناشی از آن بیشتر پرداخته شود.

نجفی ادامه داد: امسال بیش از ۱۸۰ کشور دنیا در این پویش جهانی مشارکت  دارند و این برنامه طی هشت سال اخیر در شهرداری مشهد اجرا شده است. 

‘ساعت زمین’ یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت(World Wide Fund for Nature) است که در قالب آن خانواده ها و صاحبان کسب و کار، چراغها و سایر دستگاههای الکتریکی غیرضروری را در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت خاموش می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا