اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

همایش ملی«سرود و سروده‌های انقلاب اسلامی» در سبزوار برگزار می‌شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، امین کوشکی اظهار کرد: بزرگداشت حمید سبزواری پدر شعر انقلاب اسلامی به همت دانشگاه حکیم سبزواری و در روزهای ۲۱ و ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱ مصادف با ایام رحلت این شاعر انقلابی، در سبزوار برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی نخستین همایش ملی سرود و سروده‌های انقلاب اسلامی بیان کرد: کوشکی با اشاره به اینکه این همایش در دو بخش علمی و مردمی برگزار خواهد شد ادامه داد: بخش علمی این همایش با حضور اساتید ادبیات و شخصیت‌های علمی در دانشگاه حکیم سبزواری و باهدف بررسی اشعار پدر شعر انقلاب و همچنین اشعار دیگر شعرای انقلابی به اجرا درخواهد آمد.

وی رونمایی از دو اثر کتاب همایش و اپلیکیشن حمید سبزواری را از دیگر برنامه‌های این همایش عنوان کرد و گفت: این همایش ملی با همکاری فرمانداری ویژه سبزوار، نمایندگان غرب خراسان در مجلس، رادیو فرهنگ، اداره فرهنگ و ارشاد سبزوار، اداره صمت سبزوار، اتاق اصناف سبزوار، سپاه ناحیه سبزوار و…، برگزار می‌شود.

کوشکی گفت: این همایش ملی، با حضور شخصیت‌های برجسته سیاسی و علمی کشور، ازجمله وزیر فرهنگ و ارشاد، معاون رئیس‌جمهور، رئیس حوزه هنری کشور، معاون فرهنگی وزیر علوم، معاونین صداوسیما، شماری از استادان زبان و ادبیات فارسی گرایش ادبیات پایداری از سراسر کشور، برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی نخستین همایش ملی سرود و سروده‌های انقلاب اسلامی اظهار کرد: در بخش مردمی نیز شخصیت انقلابی استاد و گروه‌های مردمی که با استفاده از اشعار حمید سبزواری اقدام به ساخت سرود کرده‌اند موردبررسی قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا