اخبار خراسان رضویقرآن و معارف

همایش جهانی غزه به دلیل سانسور اخبار مظلومیت مردم این منطقه برگزار می‌شود

تهران- رسانه خراسان بزرگ- دبیر همایش بین‌المللی روز غزه یکی از مهمترین دلایل برگزاری این همایش را سانسور خبرهای مربوط به مظلومیت مردم غزه از سوی امپراطوری رسانه دانست.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ از دبیرخانه دائمی همایش روز غزه، حجت الاسلام رسول باقری گفت: عدم مخابره درست وضعیت مردم غزه به جهانیان و سانسور خبرهایی در مورد مظلومیت آنان توسط امپراطوری رسانه و جلوگیری از با خبر شدن نهادهای مردم نهاد (ان جی او) ها و دادخواهی آنها از وضعیت موجود، ما را بر آن داشت تا با برگزاری همایش بین المللی روز غزه این وضعیت را به آزادی خواهان جهان مخابره کنیم.

وی از برپایی این همایش در روز چهارشنبه (۲۹ دی) در مشهد با حضور فعالان مقاومت از کشورهای ترکیه، عراق، لبنان و فلسطین خبر داد و گفت: مساله غزه نه تنها یک بحث مقاومت و بحث اسلامی است بلکه یک مساله حقوق بشری است. نامگذاری این همایش به اسم روز غزه در جهت پاسداشت رشادت ها و ایستادگی مردم غزه در جنگ ۲۲ روزه با رژیم صهیونیستی است.

باقری افزود: در مساله غزه نه تنها کشورهای اسلامی بلکه همه کشورها، حتی سازمان ملل و گروه های ان جی او (NGO) مقصر هستند و به تعبیر مقام معظم رهبری غزه عرصه رسوایی آمریکا و مدعیان حقوق بشر است. رهبر انقلاب چندین بار از عدم اهتمام دولت های اسلامی به مساله غزه انتقاد کردند، که پیرو فرمایشات ایشان تصمیم به برگزاری همایش روز غزه گرفته شد و در جهت پاسداشت رشادت ها و ایستادگی مردم غزه در جنگ ۲۲ روزه با رژیم صهیونیستی به این روز نام گذاری شد.

دبیر همایش روز غزه گفت: طبق آخرین اخبار منتشره از سوی صلیب سرخ جهانی ۹۷ درصد آب های غزه مسموم شده و امروزه آب که مایه حیات است در غزه به سلاح کشتار جمعی مبدل شده و بیش از ۹۰ درصد مردم از همین آب مسموم در حال استفاده هستند. مساله دیگری که ما را بر این واداشته که با برپایی این همایش رسانه مردم غزه باشیم این است که وضعیت بهداشت در غزه از ابتدائی ترین مسایل نیز بی بهره است و حتی تجارت با خارج از غزه نیز برای آنها مقدور نیست، هیچ کشتی حق ورود و خروج به غزه را ندارد و مردم غزه نمی توانند از این منطقه خارج شوند مگر اینکه از تونل های مخفی به مصر بروند و از آنجا پیگیر کارهای خود باشند.

باقری همچنین به رونمایی سایت قدس شریف به عنوان یک مرجع رسانه ای در حوزه حمایت از مقاومت فلسطین در همایش روز غزه اشاره کرد و گفت: این سایت به نشانی http://holyquds.org و به پنج زبان فارسی ، عربی، انگلیسی، اسپانیولی و روسی فعالیت خواهد کرد که آخرین تحولات فلسطین، روزشمار و مرور تاریخ فلسطین، حامیان قدس شریف و محصولات فرهنگی مرتبط با مقاومت از جمله بخش های این سایت است. 

همایش بین المللی روز غزه به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آستان قدس رضوی و نهادهای همسو و با حضور و سخنرانی فرماندهان و فعالان مقاومت و حقوق بشر برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا