اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی در مشهد برگزار شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- همایش بزرگداشت شهید نواب صفوی با عنوان سردار غیرت و بصیرت پنجشنبه شب در مهدیه مشهد برگزار شد.

مسوول رسانه ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت شهید سید مجتبی نواب صفوی در خصوص این همایش به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: شهدای روحانی قدم‌های استوار در مسیر دین برداشتند و همیشه در حرکت برای فتح قله‌های رفیع کشور بودند. هدف این همایش ترویج گفتمان بصیرت و غیرت دینی و ترویج سبک زندگی شهید نواب صفوی است.

محمدرضا خیرآبادی افزود: شهدای روحانی، حجره‌نشینی را اختیار نکردند بلکه تحصیل علم و معرفت را زیر آتش تیربار، توپ و تانک دشمن انتخاب کردند و بهترین درس را در کربلای عشق آموختند، بر همین اساس شهدای روحانی از جمله شهید نواب صفوی پرچمدار حرکت عظیم انقلاب وعلمدار بصیرت وغیرت دینی بودند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند اولین جرقه های انگیزش انقلاب اسلامی به وسیله شهید نواب صفوی در من بوجود آمد و هیچ شکی ندارم که وی اولین آتش را در دل من روشن کرد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: شهید نواب صفوی روحانی مخلصی بود که با یاران خود در دوران رژیم پهلوی با دعوت حوزه‌ها به حضور در عرصه سیاسی کشور، ایجاد ایده تشیع انقلابی با هدف تشکیل حکومت اسلامی و تدوین قانون اساسی کشور بر اساس آموزه‌های قرآن دست به مبارزه علیه طاغوت زد و در سال‌های دهه بیست اقدام به تشکیل گروهی به نام فدائیان اسلام نمود و سرانجام پس از یک دهه مبارزه همراه سه تن از یاران باوفایش در تیرماه ۱۳۳۴ به‌ اعدام محکوم شد.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر افزود: گفتمان شهدایی چون شهید نواب، شهید بهشتی و شهدای انقلاب که پاسداران واقعی انقلاب و ادامه دهنده نهضت امام خمینی (ره) و علمداران بصیرت وغیرت دینی بودند باید در جامعه ادامه ورواج پیدا کند.

شهید نواب صفوی بنیانگذار فدائیان اسلام و از مبارزان علیه رژیم طاغوت بود که در ۲۷ دی ماه ۱۳۳۴ به شهادت رسید و پیکر وی در وادی السلام قم به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا