اجتماعیاخبار خراسان رضویحوادث

هشدار سطح نارنجی از سوی هواشناسی خراسان رضوی صادر شد

هواشناسی خراسان رضوی با پیش بینی بارش‌های رگباری از روز جمعه در این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، هواشناسی خراسان رضوی با پیش بینی بارش‌های رگباری از روز جمعه در این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

در اطلاعیه روز پنجشنبه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی آمده است: طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، از بعد از ظهر فردا جمعه، استان خراسان رضوی تحت تأثیر سامانه ناپایدار جوی قرار خواهد گرفت که در نتیجه آن شاهد افزایش شدت وزش باد، افزایش ابرناکی و به تدریج از اواخر وقت جمعه منجر به بارندگی در بیشتر نقاط استان خواهد شد.

در این اطلاعیه وقوع بارش‌های رگباری، ایجاد رعد و برق و بارش تگرگ در برخی نقاط و احتمال آبگرفتگی به ویژه در نیمه جنوبی استان و همچنین بارش برف در نواحی سردسیر و کوهستانی پیش‌بینی شده است.

“بیشترین حجم بارش‌ها در شهرستان‌های تایباد، خواف، گناباد، بجستان، بردسکن، رشتخوار، تربت‌حیدریه، تربت‌جام، باخرز، صالح آباد (به ویژه نواحی جنوبی)، نیشابور، ارتفاعات بینالود و هزار مسجد، کاشمر، ریوش، سرخس (به ویژه نواحی جنوبی) و توابع شهرستان سبزوار (به ویژه نیمه جنوبی) پیش‌بینی می‌شود.”

همچنین در این اطلاعیه آمده است: این سامانه منجر به افزایش شدید وزش باد در برخی ساعات همراه با احتمال بروز خسارت به ویژه در نوار شرقی استان خراسان رضوی و ایجاد کولاک برف در نواحی سردسیر و کوهستانی می‌شود.

در این اطلاعیه زمان آغاز به فعالیت این سامانه روز جمعه و پایان آن اواخر وقت روز چهارشنبه اعلام شده و به شهروندان توصیه شده است تا ضمن عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید را مد نظر قرار دهند و همچنین ضمن خودداری از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات بر به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای تاکید شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا