اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هزار و ۷۳۰ نفر از کارکنان و خانواده‌های انتظامی خراسان رضوی حافظ قرآن هستند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: در فرماندهی انتظامی استان هزار و ۷۳۰ نفر از کارکنان و خانواده‌های انتظامی یک تا ۳۰ جزء قرآن کریم و ۲۰ نفر نیز کل قرآن را حفظ هستند.

حجت‌الاسلام علیرضا رامیار روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در مشهد افزود:طبق منویات رهبری ۱۰ میلیون حافظ قرآن باید در کشور تربیت شود و نگاه ناجا نیز لبیک به فرمان رهبری است.

وی ادامه داد:مسابقات کشوری قرآن کریم ناجا به میزبانی مشهد از سوم تا پنجم بهمن ماه با حضور فرمانده انتظامی کشور برگزار می‌شود که از ٢٢ هزار نفر شرکت‌کننده در کشور، ٢۵٠ نفر به مسابقات به کشوری راه یافته و پس از رقابت، ۶٠ نفر از آنان برای مسابقات قرآن کریم نیروهای مسلح انتخاب می‌شوند.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: این استان همیشه در رقابتهای قرآن کریم رتبه‌دار بوده است و امیدواریم در این دور از مسابقات نیز موفق به کسب رتبه برتر شویم.

رامیار افزود: حفظ قرآن توسط کارکنانی که تمام وقت خود را در کلانتری‌ها می‌گذرانند، کار بزرگی است و سالانه حدود هزار نفر در فرماندهی انتظامی استان گزینش می‌شوند و یکی از مهمترین ملاکهای گزینش، توجه به قرآن است.

وی ادامه داد:برای بصیرت‌افزایی کارکنان دوره های مختلف برگزار شده است تا رضایتمندی مردم افزایش یاید و امروز محیط انتظامی در استان تبدیل به محیط دانشگاهی و حوزوی شده‌ است.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: تا کنون ١۵ هزار و ۵٠٠ بسته معیشتی توسط این فرماندهی بین نیازمندان استان توزیع شده است و چهار هزار یتیم را نیز تحت پوشش قرار داده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا