اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هزار نفر از خراسان رضوی برای سفر به عتبات عالیات ثبت‌نام کردند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: در نخستین روز ثبت‌نام برای سفرهای نوروزی عتبات عالیات، بیش از هزار نفر از این استان در سامانه مربوطه ثبت نام کردند.

جواد شاد کریق روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: از این تعداد ۹۵۰ نفر متقاضی اعزام هوایی و ۲۰۰ نفر متقاضی اعزام با ناوگان زمینی هستند.

وی ادامه داد: پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات تا روز جمعه ۶ اسفند ماه امسال ادامه دارد و پس از اتمام این مهلت امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی‌باشد.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی گفت: در این استان چهار شرکت طبق دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان حج و زیارت و بر اساس استانداردهای تعریف شده، اعزام زائران را به عتبات عالیات بر عهده دارند.

وی افزود: متقاضیان تشرف به عتبات عالیات در ایام نوروز که از ۲۴ اسفند ماه امسال تا هشتم فروردین ماه سال آینده انجام می‌شود، می‌توانند با تکمیل فرم مربوطه در سایت http://atabat.haj.ir برای خود و همراهانشان پیش ثبت‌نام نمایند.

شاد کریق ادامه داد: در صورتیکه تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعلام شده بیشتر باشد، اولویت تشرف براساس قرعه‌ کشی تعیین و از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

وی گفت: اعزام های برنامه‌ریزی شده فقط به صورت هوایی می‌باشد و در صورت صدور مجوز اعزام زمینی، شرایط مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی افزود: داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش PCR برای ۷۲ ساعت قبل از پرواز و گذرنامه با اعتبار دستکم ۶ ماه پس از تاریخ اعزام ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا