اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

هدف ایجاد قرارگاه مرکزی حمایت از فعالیتهای اقتصادی روان‌سازی این امور است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از اهداف اصلی این قرارگاه مرکزی حمایت از فعالیتهای اقتصادی، ایجاد ارتباط بین بخش خصوصی و بخش حاکمیتی و تسهیل و روان سازی فعالیتهای اقتصادی است.

مرتضی اشرفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ با اشاره به راه اندازی قرارگاه مرکزی حمایت از فعالیتهای اقتصادی استان در دهه فجر امسال افزود: طی مدت سه ماه گذشته موضوع ایجاد قرارگاه استانی به استناد بررسی و رصد فرایندهای اقتصادی در خراسان رضوی جمع بندی شد و مورد تاکید استاندار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: قرارگاه مرکزی حمایت از فعالیتهای اقتصادی در سه سطح ستادی، دستگاههای اجرایی و مردمی پیش بینی شده و دارای ۶ رویکرد موضوعی است و دبیری قرارگاه برعهده سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواهد بود و تمام کارگروه ها و شوراهای دارای قدرت قانونی، در این قرارگاه عضویت دارند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ذیل قرارگاه مرکزی حمایت از فعالیتهای اقتصادی، ۶ قرارگاه دیگر به ریاست هر یک از سازمانهای دولتی مربوطه پیش بینی شده که شامل قرارگاه های کشاورزی و امنیت غذایی، صنعت، معدن و تجارت، مسکن و زیرساخت، علمی، زیارت و فناوری، تامین منابع مالی و جذب سرمایه گذاری و اشتغال می شود.

اشرفی افزود: تفاوت ستادهای استانی مانند ستاد تسهیل با قرارگاه مرکزی حمایت از فعالیتهای اقتصادی این است که قرارگاه وارد مرحله عملیاتی می شود و با رصد، هدایت و حمایت در بزنگاه مشکلات، گره از آنها می‌گشاید لذا در دهه فجر امسال به عنوان نخستین استان کشور این طرح به مرحله اجرا در می آید و از ساختار این قرارگاه رونمایی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا