اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

هدف ایادی استکبار ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی است


هدف ایادی استکبار ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن موحدیان پیش از ظهر دوشنبه در سی‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ضمن آرزوی صحت و سلامتی برای حجت‌الاسلام پاکدامن، اظهار کرد: هدف ایادی استکبار از طرح‌ریزی چنین عملیات تکفیری، ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی است؛ مردم آگاه و ولایی مشهد مقدس و در راس آن‌ها، روحانیت مبارز، با جوش و خروش عظیمی که در شهر رقم زدند، نشان دادند که بدخواهان این مرز و بوم به نیات پلید خود دست نخواهند یافت.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه متاسفانه سال جاری آبستن حوادث متعدد و تلخی برای امت واحده و به ویژه مردم مشهد مقدس و حوزه علمیه بوده، افزود: دردناکترین این حوادث، حادثه و هتک حرمت بارگاه منور رضوی بود که منجر به شهادت دو روحانی جهادی و فعال در حاشیه شهر شد؛ انسان‌های وارسته‌ای که حسب فرمایش مقام معظم رهبری، مواسات و همدلی را در حاشیه شهر، جامه عمل پوشاندند و سرانجام مورد حمله فرد تکفیری قرار گرفتند که دست‌نشانده آمریکا و اسرائیل است.

وی تاکید کرد: عامل حادثه حرم مطهر رضوی بی‌شک به سزای عمل خبیثانه خود خواهد رسید ولی از گردانندگان اصلی این افراد هم باید انتقام گرفته شود و آن روز دیر نخواهد بود.

موحدیان با اشاره به حضور پرشور شهروندان مشهدی در مراسم تشییع پیکر مطهر دو شهید رمضان حرم مطهر رضوی، تصریح کرد: مردم در این مراسم سنگ‌تمام گذاشتند و همراه خانواده معظم شهدا شدند؛ پشت صحنه این حادثه نیز توسط دستگاه‌های امنیتی، ریشه‌یابی خواهد شد و عاملان اصلی به سزای عمل خود خواهند رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای شهر مشهد مقدس نیز بنا به وظیفه و رسالت خود در باب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت مقام شهدا، نامگذاری معابر و خیابان‌ها به نام شهدای گرانقدر را در دستورکار خود قرار داده؛ براساس همین دغدغه‌مندی، پس از شهادت این دو روحانی جهادی، کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و کمیسیون ایثارگران طرح نامگذاری بولوارهای محل سکونت ایشان را تهیه و به شورای شهر ارائه کرد که در سی‌وپنجمین جلسه علنی، به تصویب رسید.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های شبانه‌روزی شهرداری مشهد برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز، افزود: مدیریت شهری مشهد علیرغم ماموریت خود و بنا به ضرورت و اقتضائات، پای کار اسکان اضطراری زائران آمد تا شرایط بهتری برای ایشان رقم بخورد.

موحدیان گفت: از تمامی عوامل و دست‌اندرکاران شهرداری که مقدمات این مهم را فراهم آوردند و همچنین اعضای شورای شهر که نظارت‌های مختلف و متعددی را از نحوه خدمت‌رسانی و اسکان زائران داشتند، کمال تقدیر و تشکر را داریم.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا