اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نیروی دریایی ارتش به نیروی تعیین کننده در منطقه تبدیل شده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیرو به نیروی تعیین کننده منطقه در عرصه‌های مختلف تبدیل شده است.

دریادار شهرام ایرانی سه‌شنبه شب در مراسم پایانی پنجمین جشنواره سراسری سرود نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مشهد افزود: اینک دشمنان به دنبال از صحنه خارج کردن ما هستند ولی این آرزوی خود را به گور خواهند برد.

وی ادامه داد: یکی از فعالیت های عقیدتی سیاسی این نیرو استفاده از برنامه های هنری است و از آنجایی که در بخش سرود علاقه‌مندان بسیاری جذب شده ‌اند سعی شده است با برگزاری این مسابقات شور و هیجان در کنار برنامه های عقدیتی و فرهنگی شکل گیرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: هنر دارای پیچیدگی‌های مختص به خود است و می‌تواند باعث هدایت یا گمراهی مردم شود و از این نظر از جایگاه والا برخوردار است بطوریکه امام راحل، هنر را در مسیر جهاد معرفی کردند.

وی افزود: اگر از هنر به درستی استفاده شود به هدف و نقطه مثبت خواهیم رسید.

دریادار ایرانی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری سرود نیروی دریایی ارتش در مشهد ادامه داد: از آنجایی که نظامیان نیروی دریایی به علت نوع فعالیت خود کمتر در کنار خانواده خود هستند لذا توجه ما بر برنامه های فرهنگی برای اعضای خانواده آنهاست.

وی همچنین در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ با اشاره به رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ که با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروهای دریایی کشورهای چین، روسیه و ایران در منطقه شمال اقیانوس هند به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر مربع و با شعار “با هم برای صلح و امنیت” برگزار شد گفت: در شرایطی که برخی کشورها تلاش دارند یک تک قطبی در جهان تعریف کنند، این سه کشور مستقل در کنار هم قرا می‌گیرند که در تمامی حوزه های ژئوپلتیک منطقه ای اثر گذار است و یک هژمونی جدیدی را شکل می‌دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ما الگویی را به جهان ارائه کردیم که می شود کشورها در کنار هم با رعایت احترام، امنیت جهانی را برقرار کنند زیرا امروزه نیروی دریایی در فاصله حداقل۲ هزار کیلومتری کشور مشغول تامین امنیت شاهرگ اقتصادی کشور است.

وی ادامه داد: سعی می‌کنیم هر سال یک ناوگروه در تمرینات مشترک نظامی داشته باشیم تا پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در پهنه های مختلف آبی جهان افراشته باشد.

دریادار ایرانی گفت: در طول ۴۳ سال حاکمیت نظام جمهوری اسلامی، مثلث شوم توطئه، تحریم و تهدید علیه کشور ما شکل گرفت و نیروی دریای کشور توانست با بهره گیری از ظرفیت علمی نخبگان، دانشمندان و جوانان کشور تجهیزات خود را در سطح روز نگهدارد زیرا باید در صحنه بین الملل حضور فعال داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به استفاده از هوش مصنوعی افزود: به دنبال آن هستیم که بتوانیم از زبان ماشین به نحو احسن استفاده کنیم و بر اساس هوش مصنوعی تسلیحات و تجهیزات خود را به درجه ای از توانمندی برسانیم که بتوانیم عکس العمل جدی و به موقع در برابر تهدیدات کشورهای استکباری داشته باشیم.

رییس عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: توجه به هنر و کشف استعدادها در حوزه هنر یکی از رسالت های عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین صنعتی پور افزود: تبلیغ معارف دینی از طریق برنامه‌های جذاب و گوناگون از جمله سرود باعث کشف استعدادهای جدید در کنار استحکام وحدت بین شرکت کنندگان از نقاط مختلف کشور است.

وی ادامه داد: از نظر دینی بالاترین ثروت در جامعه فرهنگ است و بدترن فقر از نوع فرهنگی آن است.

رییس عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش گفت: در دنیای معاصر مکتبی ترین نیروها در جمهوری اسلامی ایران هستند که رهبر آن یک مجتهد عادل است و می طلبد که نیروهای مسلح نیز این پیوند را با ولایت که پیوند با ارزشها است، مستحکمتر کنند.

وی افزود: تشکیل عقیدتی سیاسی که با نظر امام راحل شکل گرفت باعث ارتقای ارزشهای دینی در نیروهای مسلح شد و امروز شاهد هستیم که در حوزه دفاعی به نقطه ای رسیده ایم که تجهیزات در کنار بخش اصلی معنویت و دینداری معنا پیدا می‌کند.

حجت الاسلام صنعتی پور ادامه داد: اگر کشورهای اسلامی نیروهای نظامی خود را زیر نظر قرآن و دستورات اسلامی تربیت کنند می توانند تاثیرگذار باشند و استکبار جهانی هم نمی‌تواند کاری انجام دهد.

وی گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش علاوه بر برگزاری جلسات تخصصی سعی دارد سالانه همایش هایی را در دانشگاه امام خمینی (ره) نوشهر که محل تربیت نیروهای جوان است برگزار کند و اولین دوره آن آذر ماه امسال برگزار شد.

در پنجمین جشنواره سراسری سرود نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مشهد ۲۳۰ نفر در قالب ۲۱ گروه در ۱۰ بخش مختلف با یکدیگر رقابت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا