اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نیروی انتظامی آماده همکاری برای رفع مشکل ترافیک مشهد است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: نمایندگانی از معاونت های مختلف نیروی انتظامی آمادگی دارند تا با شرکت در جلسات کارشناسی، تجربیات و دانش خود را در این حوزه منتقل کرده و از کمک بخش های مختلف جامعه برای حل معضلاتی همچون ترافیک مشهد، بهره بگیرند.  

سردار محمدکاظم تقوی سه شنبه شب در نشست کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی خراسان رضوی با قدردانی از دغدغه بخش خصوصی برای کمک به ارتقای فرهنگ ترافیکی شهر مشهد و توجه به موضوع مهم مسئولیت اجتماعی، عنوان کرد: فرهنگ عمومی و کلی رانندگی در مشهد نظر به گردشگرپذیر بودن این شهر، با آسیب‌هایی همراه است.

وی بیان کرد: ورود و اثرگذاری خرده فرهنگ ها را می توان یکی از عوامل این بحث در نگاه کلان دانست و باید در این حوزه چاره جویی موثر با کمک آحاد جامعه صورت بگیرد.

سردار تقوی با تاکید بر اینکه برخورد قانونی باید آخرین ابزار باشد و ما در این حوزه هم نیازمند قانونگذاری های جدید و هم ورود جدی به عرصه فرهنگسازی هستیم، ادامه داد: وحدت اندیشه و عزم مشترک برای پیش بینی مشکلات آینده از جانب تمام ذی نفعان و مسئولان امور شهری، ضامن موفقیت پلیس است.

سردار تقوی اظهار داشت: نیروی انتظامی همواره تعامل و همکاری خوبی با شورای شهر مشهد برای رفع موانع و تسهیل امور داشته است و اکنون نیز نیازمند همکاری و حمایت مردم و دولت است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: امروز یک نگاه اجتماع محور در نیروی انتظامی استان وجود دارد و تلاش ما بر مشارکت جویی از همه ارکان اجتماعی دارای ظرفیت برای مقابله با مشکلات و معضلات جامعه است.

رییس کمیسیون اجتماعی اتاق بازرگانی خراسان رضوی در خصوص اهداف برگزاری این نشست گفت: شماری از چالش های امروز، میراث بی تدبیری ها و سوء مدیریت های نسل های گذشته است که گریبانگیر نسل امروز و آینده شده است.

محسن شرکا افزود: باور داریم که باید این سرزمین را بهتر از آنچه که از پدرانمان تحویل گرفتیم، به نسل های بعدی تحویل دهیم. به همین استناد هم بر اصلاح رفتارهای اجتماعی و ارتقای فرهنگ هم‌زیستی تاکید داریم.

وی ورود اتاق بازرگانی به بعضی مسائل و معضلات نظیر «ترافیک» را برگرفته از دغدغه و رسالت بخش خصوصی در موضوع ایفای مسئولیت های اجتماعی خود دانست و ادامه داد: امیدواریم با هم‌اندیشی و درک مشترک از شرایط کنونی جامعه و همگرایی بیشتر ارکان مسئول و ذینفع، به نتایج خوبی از این جلسات دست پیدا کنیم.

شرکا یادآور شد: فعالان اقتصادی به عنوان یکی از اقشار این جامعه، آمادگی دارند تا نیروی انتظامی را در ایفای وظایفش برای برقراری نظم، امنیت و اعمال قانون یاری کنند.

نایب رییس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی نیز در همین خصوص بیان کرد: رفتارهای ترافیکی یک جامعه، انعکاسی از فرهنگ مردمان آن است و بازتابی هم از نحوه اعمال قانون به شمار می آید.

مهران دانشور ادامه داد: طبیعتا تحقق هر برنامه و طرح، مبتنی بر رویکردهای فرهنگی باید ابتدا در ابعاد خرد پیاده و سپس به سطح کلان جامعه تعمیم پیدا کند.

رییس شورای پنجم شهر مشهد نیز در این نشست بیان کرد: یکی از مشکلات موجود در شهر مشهد، تمرکز حرفه های پُرمراجعه در یک منطقه شهری است که عمدتا بار ترافیکی ایجاد می کند.

محمدرضا حیدری افزود: اگر این حرفه ها به یک منطقه وسیع منتقل شوند که مستعد داشتن پارکینگ های مناسب است، می توان یکی از عوامل شکل گیری این معضل را حل نمود. این بحث نیازمند مشارکت دستگاه های متعدد و همراهی بخش های مختلف اجتماعی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد تراکم مطب های پزشکان در خیابان های فرعی و باریک منطقه احمدآباد مشهد هستیم که به ایجاد یک بار سنگین ترافیکی مستمر در این محدوده منجر شده و معضلاتی را برای شهر و مردمان آن ایجاد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا