اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

نگرش «اعتقادی» مسائل اقتصادی را حل می‌کند


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری در مراسم قدردانی از صادرکنندگان خراسان رضوی که در محل اتاق بازرگانی مشهد، اظهار کرد: اگر صحبتی از صادرکننده در نظام مقدس اسلامی می‌شود به معنای ارتقای کیفیت کالا در هر حد عالی، عمل به وعده‌ها و تضمین کیفیت است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در نشستی که اخیراً با رئیس جمهوری داشتم، اعلام کردم که اگر هم در داخل کشور با کمبود برخی اقلام کالایی مواجه شویم نباید صادرات کالا متوقف شود زیرا اخلاق صادراتی و عمل به تعهدات، بر باقی مسائل تقدم دارد.

وی با بیان این‌که بسیاری از مشکلات اقتصادی در داخل استان قابل حل است افزود: ذیل قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی استان، قرارگاه تشکل‌های مردمی با مدیریت رئیس اتاق بازرگانی ایران تشکیل شد که می‌توان در این قرارگاه چند تشکل مشورتی یا کارگروه‌های مختلف تشکیل داد تا هفته‌ای یک تا ۲ مرتبه مسائل اقتصادی از جمله صادرات مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

نظری ادامه داد: مسائل اقتصادی قابل حل در خراسان رضوی، در اسرع وقت گره‌گشایی می‌شود و مسائلی که ریشه آن به تهران بازمی‌گردد، به وزیران یا مسؤولان مرتبط در مرکز کشور ارسال می‌شود تا خواسته‌های استان پیگیری و حل شود.

وی خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس به دنبال حفظ کیان کشور با تکیه بر اعتقادات دینی و باورهای خود بودیم و امروز نیز با همان دیدگاه و نگرش به دنبال توسعه در عرصه اقتصادی هستیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: اغلب مشکلات اقتصادی قابل حل است اما فعالان اقتصادی بیشتر به بیان مشکلات می‌پردازند تا به پیدا کردن راهکار برای حل آن‌ها بیندیشند، اگر قرارگاه تشکل‌های مردمی هفته‌ای حداقل یک گروه مشاوره‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی تشکیل دهد مسؤولان مرتبط خوانده خواهند شد تا مشکل ریشه‌یابی و حل شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا