اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

نماینده گناباد: لازمه موفقیت شرکتهای دانش بنیان حمایت دانشگاههاست

گناباد- رسانه خراسان بزرگ- نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای موفقیت شرکتهای دانش بنیان در انجام فعالیتها دانشگاهها و مراکز آموزش عالی باید مرجعیت علمی خود را پیدا و منابع مورد نیاز برای این شرکتها را تامین کنند.

محمد صفایی دلویی سه شنبه شب در نشست هم اندیشی واحدهای تولیدی گناباد در خصوص اقتصاد مبتنی بر نوآوری، فناوری و دانش با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” توسط مقام معظم رهبری افزود: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اگر تنها به مسائل آمورشی و پژوهشی توجه کنند موفق نخواهند بود بلکه باید به نیازهای آینده جامعه توجه داشته باشند و با توجه به معادلات ملی، بین المللی و منطقه ای نقش محوری خود را در توسعه ایفا کنند.

وی ادامه داد: آموزشها و تحقیقات دانشگاهها و مراکز آموزش عالی باید جامعه محور و متناسب با نیاز و در راستای رفع تنگناها و در مسیر توسعه کمی و کیفی جامعه باشد و ایجاد مراکز رشد و فناوری و کسب و کار مبتنی بر نیازهای علمی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

نماینده مردم گناباد و بجستان گفت: یکی از اقدامات مهم که به مرجعیت علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی گناباد و نقش آفرینی بهتر آنها و بخشها و شرکتهای تابعه شان مانند شرکتها و واحدهای فناور کمک می کند بهره برداری از فرودگاه گناباد است که علاوه بر توسعه و رونق اقتصادی در توسعه فرهنگی منطقه هم نقش دارد.

صفایی با اشاره به تصویب قانون رفع موانع کسب و کار شرکتهای تولیدی و دانش بنیان توسط مجلس شورای اسلامی در سال گذشته ابراز امیدواری کرد با تصویب قانون ممنوعیت کپی رایت در مجلس طی سال جاری دغدغه فعالان عرصه های نوآوری و دانش بنیان کشور کاهش یابد.

وی ضمن تاکید بر لزوم راه اندازی کافه کارآفرینی در گناباد ادامه داد: باید در این مکان، فضایی برای گفت و گوی فعالان و شرکتهای دانش محور و مدیران واحدهای تولیدی ایجاد کرد تا بستر تعامل این بخشها افزایش یابد.

فرماندار گناباد هم با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی در این شهرستان گفت: فعالیت و نتایج تحقیقات علمی و  پژوهشی این مراکز در صورتی اثربخشی لازم دارد که به رفع مشکلات و توسعه فرهنگی و اجتماعی و رونق اقتصادی منطقه بینجامد.

رضا نصیری با اشاره به پیگیریها از محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای راه اندازی خانه خلاق و نوآوری و شکوفایی در گناباد گفت: در صورت راه اندازی این خانه، شهرستان گناباد جزء نخستین مناطق در کشور است که خانه نوآوری در آن راه اندازی می شود.

۱۶ واحد و ۱۱ هسته فناور در مرکز رشد فناوری گناباد به عنوان یکی از مراکز تابعه پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی فعال است.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا