اخبار خراسان رضویداخلیسیاسی

نماینده ولی فقیه: دستور دهید ۲ مجتمع قضایی در حاشیه شهر ایجاد شود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در صورت امکان دستور دهید 2 مجتمع قضایی در منطقه حاشیه شهر به وجود آید تا بتواند فعالیت دستگاه امنیتی و انتظامی، مسائل مختلف حاشیه شهر برطرف شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس قوه قضائیه با اقشار مختلف مردم اظهار کرد: در صورت امکان دستور دهید 2 مجتمع قضایی در منطقه حاشیه شهر به وجود آید تا بتواند فعالیت دستگاه امنیتی و انتظامی، مسائل مختلف حاشیه شهر برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: قوه قضائیه تنها به عنوان یک نهاد برای فصل خصومت مطرح نیست.

وی بیان کرد: مردم، به خصوص قشر آسیب‌پذیر، به قوه قضائیه به چشم یک نهاد خدوم در عرصه همه مسائل اجتماعی نگاه می‌کنند که در مقابل فساد، به جامعه امنیت بخشیده و مردم از هر نوع تجاوزی در امان قرار گرفتند.

آیت الله علم‌الهدی افزود: این مدال افتخاری است که دستگاه قضا در جامعه ما به دست آورده است و در عرصه مقابله با فساد، قدم‌های محکمی برداشته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: فساد فقط فساد اقتصادی نیست و متاسفانه امروز در آغوش مفاسد فرهنگی خانه‌مان برانداز که مفاسدش کمتر از مفاسد اقتصادی نیست قرار داریم.

وی گفت: فضای مجازی بی‌بند و بار که جولان‌گاه افراد قدرت یاب و از طرف دیگر دشمن خارجی است و مفاسد اخلاقی و فرهنگی که خانواده ها را به انقطاع و از بین رفتن تمام مودت‌ها و وابستگی‌های عاطفی تهدید می‌کند.

آیت الله علم‌الهدی بیان کرد: عزیزان ما در قوه قضاییه در مقابله با مفاسد فرهنگی با همان قدرتی که در مقابله با مفاسد اقتصادی وارد شدند، وارد شوند و با عرصه‌ گناه و معصیتی که دین مداری را به قربانگاه می‌آورد و هندسه دینی زندگی مردم را بهم می‌زند، مقابله کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: در حاشیه شهر مشهد با جمعیت قریب به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مرکب از جمعیت افاغنه بدون مجوز و جریان بی‌سابقه و بدون ملیت به نام چلوها دچار ناهنجاری‌‌هایی هستیم.

وی اظهار کرد: فرزندان این‌ها در حاشیه شهر چون شناسنامه ندارند، از تحصیل محروم مانده و این محرومیت باعث رواج انواع مفاسد اجتماعی در این قشر شده است.

آیت‌الله علم الهدی افزود: با تلاش‌هایی که انجام شد امنیت حاشیه شهر تامین و از نظر اختلافات اعتقادی جریان‌های وهابی که در مشهد فعالیت داشتند مهار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: شهر مشهد سال ۹۸ بیش از ۳۲ میلیون زائر داخلی و قریب ۵ میلیون زائر خارجی داشت که موقعیت نا‌مناسبی در این رفت‌و‌آمد‌ها توسط عوامل سوء استفاده گر اینجا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا